Eleştirilen TRT'ye Bakan'dan teşekkür

Eleştirilen TRT'ye Bakan'dan teşekkür.12291
  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Beşir Atalay, Papa 16. Benedict'in Türkiye ziyareti sırasında TRT'nin yayınlarıyla ilgili eleştirilere cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atalay, yaşanan aksaklıkların ise kurum içinde soruşturulduğunu bildirdi.

TBMM Genel Kurulu'nda CHP ve Anavatan Partisi'nin TRT hakkında verdiği araştırma önergesinin görüşmeleri sırasında söz alan Beşir Atalay, kendisinin Papa'ya refakat ettiğini hatırlatarak, Papa 16. Benedict'in ziyaretinin çok iyi yönetildiğini söyledi. Bu ziyaretin Türkiye'nin tanıtımına çok büyük katkıda bulunduğunu anlatan Atalay, ziyareti 2 bin gazetecinin izlediğini, Türkiye'nin misafirini en iyi şekilde ağırladığının tüm dünya tarafından görüldüğünü kaydetti.

Beşir Atalay, Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün Papa'nın ziyaretiyle ilgili gazetecilerin akredite edilmesi görevini aldığını, TRT'nin görüntüleri bütün dünyaya geçtiğini, Anadolu Ajansı'nın da gezi ile ilgili haber ve fotoğrafları bütün dünyaya ulaştırdığını dile getirerek, bu üç kurumun da çok iyi görev yaptığını savundu. TRT yayınlarında bir iki küçük aksaklık yaşandığını ifade eden Atalay, konunun, kurum içinde incelendiğini, soruşturulduğunu bildirdi.

Papa'nın, Anıtkabir'i ziyareti sırasında çelenk bırakmasından sonra beklediğini ve bu sırada küçük bir aksaklık yaşandığını, bunun dışında yayınlarda bir problem olmadığını ifade eden Atalay, yayınların tam dünya tarafından izlendiğini kaydetti. Atalay, Papa'nın ziyareti sırasında görev alan TRT ve Anadolu Ajansı'nın Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağladıklarını belirterek, çalışanlarına teşekkür etti.

Beşir Atalay, TRT'nin, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılında 10 bin 221 kadrosu bulunduğu, bu kadroların 7 bin 996'sının dolu olduğunu söyledi. Bu yılın Kasım ayı sonu itibarıyla TRT'nin 9 bin 967 kadrosundan 7 bin 171'inin dolu olduğunu ifade eden Atalay, iktidarları döneminde personel sayısının azaltıldığını kaydetti.

Meclis araştırması açılmasına ilişkin önerge AK Partili milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious