Eleştirileriniz bize güç katıyor

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, sivil toplumla devlet yönetimi arasında diyaloğun eksik olduğu bir ortamda demokrasinin, insan haklarının ve ekonominin ilerleme şansı olmayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) İstanbul Sütlüce’deki yeni genel merkez binasının açılışına katılan Başbakan Erdoğan, hiçbir sivil toplum örgütüne karşı ön yargılı olmadıklarını kaydetti. Erdoğan, “Biz tüm bu örgütleri adeta aynamız gibi görüyoruz. Sizlerin yaptığı eleştiriler, öneriler, katkılar, bizim de politikalarımızı gerektiğinde gözden geçirmemizi, iyileştirmemizi, eksiklerimizi gidermemizi ve daha katılımcı bir şekilde oluşturmamızı sağlıyor. Tabii burada, özellikle iyi niyet çok önemli. Ön yargılardan arındırılmış bu tür destekler, eleştiriler, bizim gücümüze güç katmaktadır’’ dedi. Önümüzdeki mayıs ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Erdoğan, yapılacak seçimlerde herhangi bir sıkıntı bulunmadığını söyledi. Bugüne kadar 10 tane seçim nasıl yapıldıysa 11’incisinin de aynı şekilde yapılacağını kaydeden Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçimi Anayasa’nın amir hükmüne göre yapılacak” diye konuştu.

GERİLİME İCABET ETMEYİZ

Türkiye’nin normalleşmesini, demokratik mekanizmalarının işlenmesini kavrayamayanlar, hazmedemeyenler olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Bazen bilim adamlarının, anayasa hukuku alanında ders verenlerin bile nasıl çelişkiye düştüğünü görüyorum da bilim adına utanıyorum. İki kere iki beştir diyorlar. Böyle şey olu mu” dedi. Bu gerilim davetine icabet etmeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, Ve inşallah gerilimin tarafı da olmayacağız, susuyoruzî şeklinde sözlerini tamamladı.

PKK’NIN BAŞI iLE KOLKOLA PARLAMENTOYA GiRDiN

Başbakan Erdoğan, teröristbaşı ile kendisini aynı kefeye koyan Baykal’a, “Kimsin sen ya? Nasıl kalkar da sen Tayyip Erdoğan’ı teröristbaşı ile aynı kefeye koymaya kalkarsın?” diye tepki gösterdi. Erdoğan Baykal’a seslenerek şunları söyledi: “Teröristbaşı ile aynı safta parlamentoya 19’uncu dönem sen girdin. Beraber olduğun o kişilerden bir tanesi şu anda PKK Kongragel Başkanı. Şu andaki PKK terör örgütüne ana muhalefet liderinin ne denli yakın olduğunu 19’uncu dönem şehadeti ile ortaya koyuyor. Onun için bizi getirip de öyle bir yere oturtamazsınız. Bizim öyle bir yerde yerimiz yok.” Başbakan Erdoğan, çeşitli toplantı, kongre ve açılış için 19 kez Antalya’ya gittiğini kaydederek, “Antalya’nın milletvekili olan ana muhalefet liderinin Antalya’da dikili taşı yok. Sorudum belediye başkanına. ‘Yok. Bakanlıklar yaptı’ dedi. Koskoca o turizm şehrinde bir tane katlı kavşak köprülü kavşak yok. Biz geldikten sonra 9 tane yaptık” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious