Eli silahlı hırsızlar Beyoğlu'nu Teksas'a çevirdi!

  • Giriş : 08.01.2008 / 23:02:00

Beyoğlu Halıcıoğlu'nda bulunan Hasköy PTT şubesi 2'si silahlı 4 kişi tarafından soyuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Veznelerde ve içerideki bir şahsın üzerinde bulunan yaklaşık 7 bin YTL'yi alan soyguncular kayıplara karıştı. Polis, olay sonrası ara sokaklara kaçan şahısları yakalamak için helikopter destekli operasyon başlattı.

Edinilen bilgilere göre, olay saat 16:30 sıralarında Halıcıoğlu Kumbarahane Caddesi Veznedar Sokak üzerinde meydana geldi. Hasköy PTT şubesine gelen kar maskeli ve silahlı 2 kişi içerdekileri yere yatırarak etkisiz hale getirdi. Soyguncular önce 4 gişede bulunan paraları topladı. Bu sırada soyguncular postaneye madeni paraları bütünleştirmek için gelen bir esnafın üzerindeki paraları da gasp etti. Olay sırasında Kazım Altıntaş isimli bir gişe memuru kafasına ve yüzüne silah kabzasıyla vurulması sonucu hafif şekilde yaralandı. Soyguncular çıkarken içeride 3 el ateş ederek dışarı çıktı. Kapıda bekleyen bir gözcü ile birlikte üç soyguncu ara sokaklara doğru koşarak izlerini kaybettirdi.

Olayın ardından hemen harekete geçen polis, ara sokakta kendilerini bekleyen siyah bir araçla kaçtıkları tespit edilen 4 soyguncuyu yakalamak için çalışma başlattı. Ayrıca polis helikopteri de projektörü ile bölgeyi aydınlatarak aramalara katıldı. Polis helikopteri saatlerce Hasköy, Kulaksız, Çıksalın ve civardaki sokakları aydınlatarak karadan çalışma yürüten polis ekiplerine yardımcı oldu.

Kafasından ve yüzünden yaralanan gişe memuru Kazım Altıntaş, silahlı şahısların kendilerini etkisiz hale getirerek yere yatırdıklarını ve bu sırada bir soyguncunun silahın kabzasıyla kafasına ve yüzüne vurduğunu söyledi.

Görgü tanıkları silah sesleri üzerine PTT'ye baktıkları sırada maskeli şahısların koşarak çıktıklarını gördüklerini söyledi. Görgü tanıkları şahısların ara sokağa girerek kaçtıklarını dile getirdi. Bu arada PTT'ye para bütünleştirmek için geldiğini belirten bir esnaf, son anda içeri girmekten vazgeçtiğini, içeri mesai arkadaşının girdiğini kaydetti. Arkadaşının içeri girdikten kısa bir süre sonra soygunun gerçekleştirildiğini aktaran vatandaş, soyguncuların bin 500 YTL değerindeki bozuk paralarını alarak kaçtığını ifade etti.

Soygunun ardından postaneye gelen olay yeri inceleme ekipleri uzun süre delil topladı. Yapılan incelemelerde postane içinde üç adet boş kovan bulunurken yaklaşık 7 bin YTL çalındığı belirlendi. Polisin soyguncuları yakalamak için çalışmaları sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious