Elkatmış'tan Gürüz'e parmak izi cevabı

Elkatmış'tan Gürüz'e parmak izi cevabı.10660
  • Giriş : 21.01.2009 / 15:51:00

Ergenekon kapsamında gözaltına alınan eski YÖK Başkanı Gürüz'ün en çok parmak izinin alınmasına üzüldüğü yönündeki açıklamasına Susurluk Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış'tan cevap geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz'ün en çok parmak izinin alınmasına üzüldüğü yönündeki açıklamasına eski Meclis Susurluk Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış'tan cevap geldi. Elkatmış, herkesin parmak izinin emniyette olması gerektiğini söyledi.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, "Birçok şey oldu. Ama beni en çok üzen parmak izimin alınmasıydı. O anda çok üzüldüm, çok kırıldım, içimden ağlamak geldi, belki doluydum. Böyle bir terörist gibi, bir suçlu gibi parmak izimin alınması beni yaraladı. En çok buna içerledim. Bütün ömrünü devlet ve millet hizmetinde geçirmiş biri olarak, bu ağrıma gitti." demişti.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Özel Harekat eski Başkanvekili İbrahim Şahin'in ardından 'Ergenekon-Susurluk bağlantısını' gündeme taşıyan Meclis Susurluk Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış'ın Ankara'daki avukatlık bürosuna giren kimliği belirsiz kişi veya kişiler masaları dağıttıktan sonra 'sesini kes' yazılı bir not bırakmıştı.

Elkatmış'ın haber vermesi üzerine büroya gelen polisler burada daparmak izi aldı. 'Sesini Kes' notunun yazıldığı kağıdı incelemeye alan polis, bürodan toplanan evraklardan 'avuç içi' izi tespit etti. Elkatmış başta olmak üzere çalışanların avuç içi izini aldı. Eski Meclis Susurluk Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, Kemal Gürüz'ün parmak izine yönelik açıklamalarına da cevap verdi.

Kendisinin de parmak ve avuç içi izi alındığına dikkat çeken Elkatmış, "Kemal Gürüz 'en çok zoruma giden şey parmak izimin alınması' diyorsa da Türkiye'de herkesin parmak izinin mutlaka emniyette olması gerektiğine inanıyorum. Bir suçlu olduğunda hemen ona ulaşılabilsin." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*