Ellerinde Öcalan posteri, Küpeli Dağı'na çıkıyorlar!

Ellerinde Öcalan posteri, Küpeli Dağı'na çıkıyorlar!.16253
  • Giriş : 05.02.2008 / 16:02:00

'Dağa çıkma yürüyüşü' terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan'ın gösterisine dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) operasyonlara karşı olduklarını göstermek için düzenlediği 'Dağa çıkma yürüyüşü' terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan'ın gösterisine dönüştü.

DTP, sınır ötesi ve sınır içinde yapılan operasyonlara karşı olduklarını göstermek için Şırnak'ta Küpeli Dağı'nda çadır kuracak.

DTP'nin yürüyüşü bugün Diyarbakır'da başlayacak. Yürüyüş için İstanbul, Mersin ve Adana'dan ve doğu illerinden Diyarbakır gelmek için yola çıkan gruplardan bazıları kente vardı.

Diyarbakır'a gelen gruplar, Bağlar Semti'ndeki Koşuyolu Parkı'nda toplanmaya başladı. Grupta özellikle kadınların ve yaşlıların çok olması dikkat çekerken, gençlerin grubun etrafını çevirdiği gözlendi.

Parkta toplanan gruplar, terör örgütü PKK lehine sloganlar attı. Grup, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri ve PKK'nın flamalarını salladı.

DTP'nin operasyonlara sınırötesi ve yurtiçindeki operasyonları protesto etmek için düzenlediği yürüyüş, daha başlamadan terör örgütü PKK ve elebaşı Öcalan'ın gösterisine dönüştü.

Diyarbakır polisi ise olası yasadışı eylemlere karşı güvenlik tedbirlerini aldı. Koşuyolu Parkı'nın çevresinde çevik kuvvet ekipleri ile panzer hazır bekletildi.

DTP'li grubun yaklaşık saat 13.00 gibi otobüslerle Şırnak'a gitmek üzere Diyarbakır'dan yola çıkması bekleniyor.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious