Elma ve domates diyeti öldürmüş

Elma ve domates diyeti öldürmüş .7822
  • Giriş : 03.09.2007 / 15:21:00

21 yaşında hayatını kaybeden manken Reston’un, hastalığında sadece domates, elma ve meyve suyuyla beslendiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yeme bozukluğu nedeniyle 21 yaşında hayatını kaybeden manken Reston’un, hastalığında sadece domates, elma ve meyve suyuyla beslendiği ortaya çıktı

Aneroksiya (yeme bozukluğu) nedeniyle 15 Kasım 2006’da 21 yaşındayken hayatını kaybeden Brezilyalı manken Ana Carolina Reston’un, hastalığında sadece domates, elma ve meyve suyuyla beslendiği ortaya çıktı. Reston’ın ailesi, kızlarının 14 yaşındayken katıldığı güzellik yarışmasıyla mankenliğe adım attığını anlattı.

Reston’da zayıflık takıntısı yaratan ise 2004 yılında Çin’de katıldığı tanıtım oldu. Burada kendisine “Çok şişmansın” denmesine içerleyen Reston buna iş bulamama stresi eklenince aneroksiya’ya tutuldu.

Zamanla durumu kötüleşen genç kız ailesinin uyarılarına rağmen hastalığını kabullenmedi. 1.74 boyundaki Reston, Kasım 2006’da öldüğünde 40 kiloydu. Bu vakadan sonra ’sıfır beden’ mankenlere kısıtlama getirilse de genç kızların yaklaşık yüzde ikisinin beslenme bozukluğu yaşadığı tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious