Elvan, antrenörüyle yolları ayırdı

Elvan, antrenörüyle yolları ayırdı.14624
  • Giriş : 15.11.2008 / 18:05:00

Pekin Yaz Olimpiyat Oyunları'nın çift gümüş madalyalı sporcusu milli atlet Elvan Abeylegesse ile antrenörü Rus Anatoly Bychkov'un yolları ayrıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli atletin Pekin'den 2 gümüş madalya ile dönmesinin ardından, özellikle antrenörü Bychkov'un alacağı ödül miktarı konusunda yaşanan tartışmalar ile Rus çalıştırıcının bu konudaki söylemleri, Abeylegesse ve Bychkov arasındaki iplerin kopmasına neden oldu.

Anatoly Bychkov'un, bağlı bulunduğu ENKA Spor Kulübü dışında, Milli Takım müsabakalarına Elvan'ı hazırlamayacağı şeklinde açıklamalarda bulunmasının, kulüp yöneticileri ile de ters düşmesine neden olduğu ve ENKA Spor Kulübü'nün Bychkov ile sözleşmesini feshettiği öğrenildi.

Olimpiyat oyunları sonrası yaşanan bu gelişmelerden negatif yönde etkilenen milli atlet Elvan Abeylegesse, çalışmalarına tek başına İstanbul'da günde çift antrenmanla devam ederken, ENKA Spor Kulübü'nün yeni antrenör arayışına hız verdiği bildirildi. Olimpiyat gümüş madalyalı atletin yeni antrenörünün Türk olmayacağı, arayışların Rusya üzerinde yoğunlaştığı belirtildi.

Rus Bychkov, Elvan Abeygelesse Türkiye'ye geldikten sonra sporcunun ilk antrenörü olmuş ve 1999 yılında milli atlete ay-yıldızlı formayla ilk madalyasını kazandıran çalıştırıcı unvanını elde etmişti. Abeylegesse, daha sonra Ertan Hatipoğlu ile çalışmış, bu antrenör ile 2006 yılında yolları ayrıldıktan sonra tekrar Bychkov ile antrenmanlarını sürdürmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*