Elvan: Ayı sayesinde rekor kırdım

  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

Eski Dünya Rekortmeni atlet Elvan Abeylegesse, ''Aladağ'da gördüğüm ayı rekor kırmama neden oldu'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Japonya'nın Osaka kentinde, 25 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 11. Dünya Atletizm Şampiyonası'na hazırlanan Abeylegesse, antrenörü Anatoliy Bychkov eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

Abant kampının çok iyi geçtiğini belirten Abeylegesse, ''Burada ortam çok güzel. Yükseklik Aladağ'dan daha fazla. Herkes Aladağ'da ayı görüp görmediğimi soruyor. Aladağ'da gerçekten ayı gördüm. Aramızda yaklaşık 150 metre vardı. Ayıyı gördükten sonra çok hızlı bir şekilde koşmaya başladım ve rekor kırdım'' diye konuştu.

''ELVAN'I TAKİP ETMEKTE ZORLANIYORUM''

Milli atlet Elvan Abeylegesse'yi antrenmanları sırasında takip etmekte zorlandığını belirten antrenör Anatoliy Bychkov ise, ''Daha verimli çalışabilmemiz için motosiklete ihtiyacımız var'' dedi.

Antrenör Bychkov, yaylada antrenman yapan sporcuların güvenliğini sağlamak ve yanlarında olabilmek için kendisine motosiklet temin edilmesini talep etti.

SELİMOĞLU'NDAN ZİYARET

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine yeni atanan Erdal Selimoğlu, milli atlet Abeylegesse'yi ve antrenörü Bychkov'u ziyaret etti.Çalışmalar hakkında Selimoğlu'na bilgi veren antrenör Bychkov, ''Elvan'a alınacak ilaçlar konusunda sorun yaşıyoruz. Bolu'dan alacağımız ilaçları hangi eczaneden alacağımızı bilmiyoruz. Gençlik ve spor il müdürlüğü ile anlaşmalı eczaneleri bilmediğimiz için sıkıntı yaşıyoruz. Bu konuda yardım istiyoruz'' diye konuştu.

Antrenör Bychkov'un isteklerini dinleyen il müdürü Selimoğlu, ''İhtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı not aldım. Bunların bir an önce çözüme kavuşması için gerekli olan yapılacaktır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious