Elvan: Ölümüne koştum!

Elvan: Ölümüne koştum!.14624
  • Giriş : 22.08.2008 / 17:45:00

Pekin'deki gururumuz Elvan Abeylegesse, başarısının sırrını açıkladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

29. Yaz Olimpiyatları'nda 10 bin metreden sonra 5 bin metrede de gümüş madalya kazanan Elvan Abeylegesse, yarış sonrası yaptığı açıklamada, ''Antrenörüm Anatoly Bychkov yarış öncesi benden ölümüne koşmamı istedi. Ben de öyle yaptım'' dedi.

Yarış sırasında baştan sona antrenörü Bychkov'un verdiği taktiği uyguladığını anlatan Elvan Abeylegesse, şunları söyledi:

''Güzel bir yarış oldu. Yarışın başlarında geriye düştüm. Daha sonra atak yaparak liderliği devraldım. Sonra orta sıralara gerileyerek orada dinlendim. Son iki turda da yeniden atak yaparak altın madalyayı denedim, ama gümüş oldu. Yarış öncesi beklentim ilk 3'tü. Antrenörüm yapabileceğim dereceyi bildiği için bana güven duyuyordu.''

Yarış sonrası statta tur atmak için Türk bayrağı aradığını, fakat bulamadığını ifade eden Abeylegesse, ''Bilemiyorum bilerek mi yapıyorlar, yoksa beklenti mi yoktu'' diyerek sitem etti.

Bayanlar 5000 metre finalinde yarışan ve 7. olan diğer Türk atleti Alemitu Bekele Degfa ise ilk kez olimpiyatlara katıldığını ve bu mesafeyi koştuğunu hatırlatarak, ''Son turlarda tempo artınca benim için ağır oldu. Böyle önemli şampiyonlarla koşmak kolay değil. Fakat ileride daha iyi yarışlar koşacağım'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*