Elvan ve Selim ankette

Elvan ve Selim ankette.14931
  • Giriş : 04.05.2008 / 14:34:00

Milli atlet Elvan Abeylegesse ve vatandaşlığa geçirilen Etiyopya asıllı Selim Bayrak, Avrupa Atletizm Federasyonları Birliği (EAA) tarafından yapılan, "Ayın en iyi atleti" anketindeki adaylar arasında yer aldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

EAA'nın resmi internet sitesi www.european-athletics.org'da, nisan ayının en iyisinin belirleneceği ve 14 ülkeden toplam 21 atletin yarıştığı ankette, Abeylegesse bayanlarda, Bayrak da erkeklerde ilk sırada bulunuyor.

Ankette Bayrak'ı, Litvanyalı atlet Virgilijus Alekna, Abeylegesse'yi de Alman Irina Mikitenko takip ediyor.

Avrupa atletizmi açısından oldukça yoğun geçen nisan ayında milli atlet Bayrak, İstanbul'da düzenlenen 12. Avrupa 10 Bin Metre Kupası'nda erkeklerde birinci gelmiş, 27:47:75'lik derecesiyle yeni Türkiye rekorunun sahibi olmuştu.

Geçen yıl Japonya'nın Osaka kentinde düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 10 bin metrede gümüş madalya kazanan Abeylegesse ise aynı kupada 31:36:33'lük zamanıyla bayanların birincisi olmuştu.

Halk, medya mensupları ve EAA uzmanlarının oylarıyla sonuçlanacak olan oylama, 13 Mayıs Salı günü sona erecek.

Birlik tarafından geçen yıl düzenlenmeye başlayan ''Ayın Atleti'' anketini, bayanlarda ocak ve şubat ayında İsveçli engelci Susanna Kallur, mart ayında da Rus orta mesafe koşucusu Yelena Soboleva kazanmıştı.

Erkeklerde ise ocak ayında Portekizli üç adım ve uzun atlamacı Nelson Evora, şubat ayında İsviçreli uzun mesafe koşucusu Viktor Roethlin, mart ayında ise İsveçli yüksek atlamacı Stefan Holm bu ödülü almaya hak kazanmıştı.

Geçen yıl nisan ayında Abeylegesse, mayıs ayında da Halil Akkaş ayın en iyi atletleri seçilmişlerdi.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious