Elvan'a müjdeli haber

Elvan'a müjdeli haber.14931
  • Giriş : 05.03.2009 / 14:16:00

Krosta dünya şampiyonu Etiyopyalı atletler Kenenisa Bekele ve Tirunesh Dibaba, sakatlıkları nedeniyle 28 Mart'taki Dünya Kros Şampiyonası'na katılamayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nden (IAAF) yapılan açıklamaya göre, krosta IAAF tarihinin en başarılı atleti olarak görülen, erkekler 5 bin ve 10 bin metrelerde olimpiyat ve dünya şampiyonu Etiyopyalı atlet Kenenisa Bekele ile milli atlet Elvan Abeylegesse'nin bir numaralı rakibi, bayanlar 5 bin ve 10 bin metrelerde olimpiyat ve dünya şampiyonu, krosta da 5 kez dünya şampiyonu Tirunesh Dibaba, sakatlıkları nedeniyle bu ay Ürdün'ün başkenti Amman'da yapılacak Dünya Kros Şampiyonası'nda yarışamayacak.

Bekele'nin bacağındaki sakatlığın hala iyileşmediği belirtilen açıklamada, bayanların favorisi Dibaba'nın da sakatlığının sürdüğü ifade edildi.

Kenenisa Bekele'nin yokluğu, Etiyopya milli takımında üzüntüyle karşılanırken, 9 yıldır ilk kez o olmadan bu şampiyonaya katılacakları kaydedildi. Geçen yıl Kasım ayında Hollanda'daki bir yarışta, 15 kilometrede dünya rekorunu denerken, ayak bileğinden sakatlanan 26 yaşındaki atlet, o tarihten bu yana hiçbir yarışta koşmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*