Elvan'ın hedefi 2 altın

  • Giriş : 15.07.2006 / 00:00:00

Elvan Ebeylegesse'nin performansı yükseliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Elvan çakı gibi Eski dünya rekortmeni Elvan Abeylegesse, Avrupa Atletizm Şampiyonası'na iki altın hedefiyle gidecek. İsveç'in Göteborg kentinde 7-13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek şampiyonaya Bolu Aladağ'da, Etiyopya'dan özel olarak gelen kardeşi Derece ile hazırlanan Elvan'ın performansı giderek yükseliyor.

Milli atletin antrenörü Ertan Hatipoğlu, kendisini rakiplerden çok Elvan'ın durumunun ilgilendirdiğini belirterek, "Elvan, Avrupa'nın çok üstünde. Şu andaki durumuyla zaten hem 5 bin, hem de 10 binde iddialı. Oyunlar rekorlarını kıracak güçteyiz. Böbrek taşları düştü. Aşil tendonundaki sakatlık da iyileşti. Yeni bir sağlık problemi ile karşılaşmazsak madalyaların rengi altın olabilir" diye konuştu.

1500 metrede de yarışmayı istediklerini ancak programın aşırı yüklenmesi nedeniyle bundan vazgeçtiklerini belirten Hatipoğlu, yıldız atletin Milletler Kupası'nda milli takımda koşmamasına da açıklık getirdi, "İyi ki koşmamışız" dedi. Milli antrenör, "Biz hep birkaç kahramana güveniyoruz ama Milletler Kupası'nda takımın topyekün iyi olması şart. Hesap ortada. Elvan gitseydi de Milli Takım'ı kurtaramayacaktı. Üstelik hazırlık dönemi aksayacak ve sakatlık riski alacaktı. Bu durumda gitmediği iyi oldu" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious