Elvis de Türk çıktı!

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

ABD'de 20 yıldır süren araştırma tamamlandı. Sonuç: En az 5 milyon Amerikalı'nın ataları Türk! Üstelik onlar Türk olduklarını bilmiyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

5 profesörle birlikte araştırdı. ABD'de bu sesi çıkartan ve sayısız özellikleri Türk'e benzeyen 5 milyon ABD vatandaşı saptadı.

ABD'yi 1653'te keşfettik

Atalarımızın "Ne Yaygara" dedikleri şelale Niagara, "Ar Kan Şah" dedikleri bölgenin adı da Arkansas olmuş. Elvis Presley ile ABD eski Başkanı Abraham Lincoln de öz be öz Türk...

Türkler'in soyundan gelen 5 milyon kişi, şu anda Amerika'da yaşıyor. Araştırmalara göre rock'n roll Kralı Elvis Presley ve ABD eski Başkanı Lincoln'ün ataları da Türkiye'den geldi.

20 yıl süren çalışma

Türkler, Amerika'ya 1653 yılında ayak bastı. ABD'de yaşayan Prof. Brent Kennedy, yaklaşık 20 yıl süren çalışmaları sonucunda, ABD'de 5 milyon Türk'ün yaşadığını söyledi. Kennedy, ABD'de yaşayan Meluncanlar'ın dışında Orta Asya'dan gelen Türkler'in bazı karakteristik özelliklerinin bunu fazlasıyla kanıtladığını düşünüyor ve sadece Türkler'e özgü olan bazı davranışlara dikkat çekiyor.

'Cıkk' sesi bunun bir kanıtı

Kennedy, örneğin Türkiye'de "Hayır" anlamı taşıyan ve başı yukarı doğru kaldırarak çıkartılan "Cıkk" sesinin, kendi aile fertleri tarafından kullanıldığını belirtiyor. Araştırmalar, ABD'de bu şekilde "Hayır" yanıtını verenlerin, bunun nedenini bir türlü açıklayamadığını da ortaya koydu. Başarılı profesör, "Elvis Presley, ABD eski Başkanı Abraham Lincoln ve Ava Gardner da Türk olduklarını öğrenemedi" dedi.

Genetik ve kültürel benzerlik

Bu ünlü isimlerin bazı kayıtlarında, "Hayır" diyecekleri zaman "Cıkk" diyerek başlarını yukarı kaldırdıkları görülüyor. Kennedy, 'yolda yürürken tek el cepte' olma alışkanlığının da, ABD'de yaşayan ve Türk soyundan gelenlerin bir özelliği olduğunun altını çiziyor. Uzmanlar, Osmanlı neslinden geldiğine dair linguistik, tıbbi, genetik ve kültürel pek çok delile rasladıklarını gizlemiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious