Elyaf deposunda yangın: 3 yaralı

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Küçükçekmece'de yaklaşık bin metrekarelik alana kurulu elyaf deposunda meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında 3 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaralılar olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Depoda çalışan oğlunu merak eden bir anne ise "Oğlum nerede. Oğluma ne oldu. Sağlığı nasıl" diyerek feryat etti. Oğlunu merak eden anneyi çevredeki vatandaşlar sakinleştirdi. Yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu söndürüldü.

Yangın, Şahintepe Mahallesi İstanbul Caddesi Numara 126'da bulunan elyaf deposunda çıktı. Edinilen bilgiye göre saat 21.30 sıralarında Selahattin Türk'e ait elyaf deposunda bilinmeyen bir sebepten dolayı patlama oldu. Patlamanın ardından deponun içerisinde bulunan elyaflar yanmaya başladı. Olay sırasında depoda çalışmakta olan Ercan Türk, İbrahim Türk ve Lokman Türk yaralandı. İlk müdahaleyi çevredeki vatandaşların yaptığı yaralılar olay yerine gelen ambulansla Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Yangına Sefaköy, Kocasinan, Bahçeşehir, Avcılar ve Bağcılar itfaiye grupları müdahale etti. Yangına müdahale etmekte zorlanan itfaiye erleri binanın duvarlarını balyozla kırdı. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans ekibi sevk edildi. Yangını haber alan yaralı Ercan Türk ve İbrahim Türk kardeşlerin annesi Selvi Türk fenalık geçirdi. Oğlunun durumunu merak eden anneyi çevredeki vatandaşlar zorlukla sakinleştirdi. Daha sonra olay yerine gelen işyeri sahibi baba Selahattin Türk ise yaralı oğulları hakkında yetkililerden bilgi aldı. İtfaiye erlerinin uzun uğraşları sonucu yangın kontrol altına alındı. Yangında büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious