Emanet Ferrari ile ölüm gezisi

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Gürbüz Çapan'ın oğlu, sözlüsüne hava atmak için ödünç aldığı hız makinesi ile faciaya sebep oldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mecidiyeköy önceki gece 02.00 sularında dehşet verici bir kazaya sahne oldu. Aşırı hız ve yağmur yüzünden kayganlaşan E-5'te kontrolden çıkan Ferrari büyük bir hızla bariyerlere çarptıktan sonra takla attı ve ardından alev topuna döndü.

DİRİ DİRİ YANIYORDU
Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın oğlu Ali Erdem Çapan araçta sıkışıp kaldı. Birlikte eğlenceden döndüğü sözlüsü avukat Ayşe Yamiç ise ön camdan fırlayıp asfalta çakıldı. Çapan, yetişenler tarafından diri diri yanmaktan son anda kurtarıldı.

İLK SAHİBİ İLGİNÇ
28 Yaşındaki Ali Erdem Çapan'ın 34 KK 017 plakalı Ferrari'yi galerici bir arkadaşından emanet aldığı öğrenildi. 'Hava' uğruna avukat kıza mezar olan Ferrari'nin ilk sahibinin, uyuşturucudan İspanya'da hapis yatan Kenan Kalav olduğu öğrenildi.

Ferrari'yle ölüm
Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın oğlu ile sözlüsü ödünç Ferrari'yle takla attı. Araçtan fırlayan genç kız hayatını kaybetti
ESENYURT eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın off-road meraklısı oğlu Ali Erdem Çapan (28) ve sözlüsü avukat Ayşe Yamiç (27) Mecidiyeköy'de kaza yaptı. Otomobil, aşırı hız ve yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak bariyerlere çarpıp takla attı. Emniyet kemeri takılı olmadığı için çarpmanın etkisiyle otomobilden fırlayan Ayşe Yamiç yaşamını yitirirken, alev alan lüks otomobilden son anda çıkarılan Ali Erdem Çapan ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Alev alev yanan 500 bin YTL'lik Ferrari kül oldu.

FERRARİ ÖDÜNÇ ÇIKTI
Bir süre önce tanışan ve aralarında sözlenen eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ile Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu avukat Ayşe Yamiç önceki akşam yemeğe çıktı. Çapan, yemeğe çıkarken galerici arkadaşı Oktay Cumhur Ertan'ın galerisine satılmak üzere bırakılan Özgen Demirtaş'a ait 34 KK 017 plakalı Ferrari'yi ödünç aldı. Geç saatlere kadar eğlenen çift, evlerine dönmek üzere yola koyuldu. Ferrari marka otomobil aşırı hız ve yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak bariyerlere çarparak takla attı. Çarpmanın etkisiyle otomobilde bulunan ve emniyet kemeri takmayan Avukat Ayşe Yamiç (27) ferrarinin ön camından fırlayarak yolun karşı şeridine düştü. Takla atan araçta bulunan Çapan'ın imdadına ise kazayı görüp olay yerinde duran diğer araçların sürücüleri yetişti. Çapan alev topuna dönen Ferrari'den son anda çıkarıldı. İç kanama geçirdiği halde polisin kolundan tutarak Şişli Etfal Hastanesi'ne götürdüğü Çapan, sevk edildiği Metropolitan Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.

MANKENLİK DE YAPMIŞ
Ayşe Yamiç'ın cenazesi yakınları tarafından hastane morgundan alınarak incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Avukat Yamiç ile Ali Erdem Çapan'ın bir süredir arkadaşlık yaptıkları ve aralarında söz kestikleri öğrenildi. Yamiç'ın kardeşi Halil Yamiç ile beraber bir süre mankenlik yaptığı öğrenildi. Öte yandan, kaza sonrası ölen Ayşe Yamiç'in cenazesinin, otopsi için sevk edildiği Adli Tıp Kurumu'ndan ailesi tarafından alınarak toprağa verilmek üzere memleketi olan Trabzon'a götürüldüğü öğrenildi.

Kafa karıştıran sorular
Feci kazayla ilgili ajanslara düşen haberlerdeki çelişkili ifadeler kafaları karıştırdı.
-Kaza ile ilgili ilk bilgilerde alkollü olduğu iddia edilen Ali Erdem Çapan ve sözlüsü Ayşe Yamiç'in daha sonra gelen bilgilerde alkollü olduklarından bahsedilmedi.
-Yine ilk gelen haberlerde aracı kullanan kişinin kimliği Ali Erdem Çapan olarak geçti. Fakat baba Gürbüz Çapan yaptığı açıklamada Ferrari'yi oğlunun değil sözlüsü Ayşe Yamiç'in kullandığını ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious