Emeğimize saygı istiyoruz

Emeğimize saygı istiyoruz.9235
  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Gazetelerde yer alan "Mesut Bakkal'ın yerine Ersun Yanal gelecek" şeklindeki haberleri değerlendiren Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, "Biz buraya boşuna gelmedik.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlhan Cavcav Tesisleri'nde takımının hafta sonu Diyarbakırspor ile oynayacağı kritik maçla ilgili konuşan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, gazetecilerin "Mesut Bakkal'ın yerine Ersun Yanal gelecek" şeklindeki haberlerle ilgili soruları üzerine, "Bu bir tercih meselesidir. Kim gelecekse buyursun gelsin. Biz buraya boşuna gelmedik. Emeğimizle geldik. İnsanların emeğe saygılı olması gerekiyor. Böyle dedikodular bu camiaya yakışmıyor" diye konuştu.

Ligin çok önemli bir hale geldiğini, Kayserispor, Trabzonspor ile kendi takımlarının UEFA yolunda mücadele verdiğini ve bu takımların şanslarının eşit olduğunu vurgulayan Bakkal, şöyle konuştu: "Dışarıda Diyarbakırspor ve içeride oynayacağımız Rizespor maçımız var. UEFA'ya gideceğimizi düşünüyoruz. Diyarbaır maçı, zor olacak. Her ne kadar onların umutlarının tükendiği söylense de, sahada umutlar tükenmez. Futbolcu en iyisini yapmaya çalışır. Biz elimizden gelenin en iyisini yapıp maçı kazanmak istiyoruz."

Mesut Bakkal, UEFA Kupası'na gidememeleri halinde, İnter Toto Kupası'na da katılabileceklerini vurguladı.

Kırmızı Siyahlı futbolculardan Fenerbahçe ile anlaşan Uğur Boral ve Beşiktaş ile önsözleşme yapan Baki Mercimek'in kadro dışı bırakılması ile ilgili soru üzerine de teknik direktör Bakkal, "Ben bunu çok daha önce (2-3 hafta) yapacaktım, ama çok kritik maçlar oynadık. Uğur ve Baki sözleşme yaptıkları için onlara izin verdim. Buranın teknik direktörü benim. Ancak, ben kadro dışı bırakabilirim. Oynatmadığım oyuncuları oynatabilmek için, Uğur ve Baki'ye izin verdim. Gelip antrenmanlarını yapıyorlar, ama oynamayacaklar" diye cevap verdi.

Diyarbakırspor ile deplasmanda oynacakları karşılaşmayı değerlendiren Gençlerbirliğili futbolcular şunları söylediler:

İsmail: "Bizim için çok kritik bir maç. Bu maçı, bütün sezonun emeği olarak görüyoruz. Çünkü, UEFA Kupası yolunda hiçbir kredimiz kalmadı. Kazanmak zorundayız. Mücadele edip maçı kazanmayı istiyoruz. Bizim kazandığımız maçlar bize yetmiyor, rakiplerimizin de puan kaybetmesini bekleyeceğiz. İnşallah rakiplerimizin puan kaybetmesiyle UEFA Kupası'na katılmak istiyoruz."

Tayfun: "Son maçlarda istediğim sonuçları alamadık. Ama, hedefimiz devam ediyor. Son 2 maçımızı alırsak, UEFA Kupası'na gidebiliriz diye düşünüyorum."

Mehmet Çakır: "Artık son 2 haftaya giriyoruz. Bizim için çok önemli 2 maç var. Önce Diyarbakır maçını kazanmamız gerekiyor. Tabii yalnızca bizim kazanmamız yetmiyor. Rakiplerimizin de puan kaybatmesini bekleyeceğiz. İnşallah, Ankaraspor da Trabzonspor maçında bizim istediğimiz skoru alır."

Kırmızı Siyahlı takım çalışmalarını sürdürürken, antrenmana dün kadro dışı bırakılan kaleci Gökhan katılmadı. Bunun dışında, hafif sakatlığı süren Ayman düz koşu yaptı.

Bu arada, antrenmanı izleyen minik bir taraftar, teknik direktör Mesut Bakkal'a "Hocam başarılar" diyerek çiçek verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious