Emekli emniyet müdürü gözaltına alındı

Emekli emniyet müdürü gözaltına alındı.8556
  • Giriş : 30.03.2009 / 14:59:00

Hakkında tutuklama kararı bulunan emekli Emniyet Müdürü oy kullanırken yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya'da Okyanus Şirketler Grubu'na yapılan operasyon kapsamında hakkında tutuklama kararı bulunan emekli 4'üncü Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Alpınar sandıkta oy kullanırken yakalandı.


Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin Okyanus Şirketler Grubu'na yönelik düzenlediği operasyon düzenledi. Şirketin yönetim kurulu Başkanı Nusret Argun, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ile çok sayıda hastane başhekimi, doktor, müfettiş 45'i tutuklu sanığın bulunduğu operasyon kapsamında aranan bir kişi daha yakalandı.

Operasyonun 1'inci dalgasında adı geçen ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından aranan 68 yaşındaki Mustafa Alpınar, Selçuklu ilçesi'ndeki Sancak Mahallesi'ndeki Zeki Altındağ İlköğretim Okulu'nda oyunu kullanmaya geldi. Alpınar, oluşturulan özel ekip tarafından gözaltına alındı. Aksaray Polis Okulu Müdürü görevinden 4'üncü sınıf Emniyet Müdürü rütbesinden emekli olan Mustafa Alpınar'ın, operasyon kapsamında tutuklanan Okyanus Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Argun'a ait Güvenlik şirketinde yetkili olduğu öğrenildi.

İddianamede adı geçen Alpınar, Ereğli ve Karaman Devlet Hastanesi ile Meram Eğitim ve Hastanesi'ndeki ihalelere fesat karıştırmak ve örgüt üyeliği ile suçlanıyor. Alpınar, Konya Numune Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünün ardından Adana Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*