Emekli İmam, eşini seks için öldürmüş

Emekli İmam, eşini seks için öldürmüş.10282
  • Giriş : 23.12.2008 / 11:34:00

Emekli imam, cinayet masası dedektiflerini bile şaşırtarak herkesi atlatmayı başardı. Cinayeti çözen ise bir e-mail oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cinsel ilişki istediği reddedilen emekli imam Ali İhsan Karataş, karısını kendi elleriyle boğup kalp krizi süsü verdi. Cenazesinde gözyaşları döken, onun için mezar bile yaptıran Karataş'ı ele veren ise polise gelen bir ihbar e-maili oldu.

Antalya'da emekli imam 55 yaşındaki Ali İhsan Karataş, cinsel ilişkiye girmek isteyen eşi 52 yaşındaki Durdu Karataş'a olumsuz yanıt verdi. “Sen artık erkek değil misin?” diyen eşinin boğazını sıkıp öldüren Karataş, sabah karısının hastalandığını söyleyip ambulans çağırdı.

Eve gelen 112 görevlileri, yüksek tansiyona bağlı kalp krizi sonucu ölüm teşhisi koydu. Ali İhsan Karataş eşini toprağa verip gözyaşı dökerken, cinayet polise gelen ihbar e-maili ile ortaya çıktı. İhbar üzerine mezar açılarak otopsi yapılırken, gözaltında suçu itiraf eden Karataş tutuklandı.

Olay, geçen 9 Eylül tarihinde Kızılarık Mahallesi 1149 Sokak'taki 34/3 nolu evde meydana geldi. Bir süre önce evine 50 metre uzaklıkta bulunan Arvallı Camii'nden emekli olan Ali İhsan Karataş, akşam uyumaya hazırlanırken eşi Durdu Karataş cinsel ilişki önerdi. Emekli imam Karataş, bu teklifi çevirdi. Bunun üzerine kadın eşine, “Demek senin erkekliğin bitti. Artık ilişkiye giremeyecek miyiz? Sen artık erkek değil misin? Ben de başka birini bulayım” dedi. Bu sözler üzerine sinirlenen Ali İhsan Karataş, eşini boğazını sıkarak öldürdü. Geceyi evde geçiren Ali İhsan Karataş, sabah erken saatlerde eşinin hastalandığını belirterek 112 Acil Servis ekiplerini arayıp çağırdı. Eve gelen 112 görevlileri, kadının yüksek tansiyona bağlı kalp krizi geçirerek ölmüş olabileceğini bildirdi. İmam Karataş, eşini aynı gün toprağa verdi.

İHBAR MAİLDEN GELDİ

Olaydan yaklaşık 1.5 ay sonra Antalya Emniyet Müdürlüğü resmi internet adresine ihbar e-maili geldi. Mailde Ali İhsan Karataş'ın eşini boğarak öldürdüğü ve yakınlarının yardımıyla kadını gömdüğü belirtildi. İhbar e-mail üzerine çalışma başlatan polis, Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla mezarı açtırdı. Durdu Karataş'ın cesedinden örnekler alınarak Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na gönderildi. Ayrıca Ali İhsan Karataş da polis tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alındı.

Ali İhsan Karataş sorgusunda suçunu itiraf ederken eşi Durdu Karataş'ı elleriyle boğarak öldürdüğünü kabul etti. Karataş, “Erkeklik gururumla oynadı” dedi. Karataş çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*