Emekli 'İntibak Yasası' mutlaka çıkmalı

Emekli 'İntibak Yasası' mutlaka çıkmalı.17516
  • Giriş : 12.07.2009 / 05:00:00
  • Güncelleme : 12.07.2009 / 00:02:10

CHP'li Selvi, Türkiye'de 6 milyon 700 bin emeklinin, açlık sınırında bir maaşla geçinmeye çalıştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cevdet Selvi, İşçi Emeklileri Derneği Eskişehir Şube Başkanı Arif Duru'yu ziyaretinde, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insanlığa yakışmayacak olayların yaşandığını belirterek, söz konusu yerde adalet ve acıma duygusunun yok sayıldığını kaydetti.

7 yıl önce işçilerin ve emeklilerin AK Parti'ye oy vererek dertlerinden kurtulacağını sandığını ifade eden Selvi, şöyle konuştu:

''AK Parti'nin, işçilere ve emeklilere yedi yıl önce verdiği sözleri yerine gelmedi. Yedi yılda işsizlik ve huzursuzluk iyice ilerledi. Krizin ülkeyi teğet geçeceği sanılarak dikkate alınmadı. Yedi yıl içinde özelleştirme adı altında 50 milyar dolarlık tesislerimiz ve kaynaklarımız satıldı. Ülkedeki en önemli darbeyi emekliler yedi. Emeklilerin rahata kavuşması için İntibak Yasası'nın çıkması gerekir.

Ülkede 8 milyon 900 bin emekli vatandaşımız var. Söz konusu emeklilerimizin 6 milyon 700 bini açlık sınırında bir maaşla geçinmeye çalışıyor. Ülkede yedi milyon işsiz var. Bu Hükümet, işsiz sayısında rekor kırdı. Ülke ekonomisi yüzde 13,8 küçüldü. Bu rakam bir dünya rekorudur.''
Ziyarete CHP Eskişehir Milletvekili Murat Sönmez de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*