Emekli maaşı içi kayınpederiyle evlendi

Emekli maaşı içi kayınpederiyle evlendi.12660
  • Giriş : 31.10.2008 / 22:44:00

Kadına 'Babamıza sen bak, nikah kıyınca emekli maaşını da alırsın' demişler... İşte herkesin konuştuğu evliliğin bilinmeyenleri:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de, emekli maaşını alabilmek için birlikte yaşadığı adamın babasıyla nikah kıyan G.G., yaşananları anlattı. Sahip olduğu emekli maaşı nedeniyle resmi nikahlı eşinin oğulları tarafından rahatsız edildiğini belirten G.G., "Oğulları babalarına bakamıyordu. Adam beni evladı gibi sevdiği için yanıma geldi. 'Babamıza sen bak, nikah kıyınca emekli maaşını da alırsın' dediler" diye konuştu.

2 çocuk annesi G.G.'nin, emekli maaşını alabilmek için kayınbabası ile resmi nikah kıydırmasıyla ilgili tartışmalar sürerken, tartışmaların odak noktasındaki G.G. İHA'ya konuştu. Yıllar önce B.Ö. ile beraber yaşamaya başladığını belirten G.G., "2 çocuğumuz oldu. Bir süre onlarla beraber yaşadım ama eşimin kardeşleri beni başından beri istemiyorlardı. Eşim de beni istememeye başlayınca ayrıldık. Şimdi çocuklarım büyüdü ve hala görüşüyoruz" dedi.

G.G., aradan zaman geçtiğini ifade ederek, "Benim istediğim bir tek soyadıydı. Bu arada eşimin annesi ölmüştü. Soyadı konusunda da bana sahip çıkmadılar. Eşimin babası S.Ö. de yaşlıydı. Çocukları bir süre sonra S.Ö.'yü istememeye başladılar. S.Ö., iyi niyetli bir şekilde beni seviyordu. Çocukları ona bakmadığı için adam benim yanıma gelmek istedi. Adam da beni evladı gibi sevdiği için yanıma geldi. Daha önce beraber yaşadığım B.Ö. ve kardeşleri, "Babamıza sen bak. Hem soyadını alırsın, hem de emekli
maaşını alırsın" dediler. Ben babalarını istemedim. Beni istemeyen insanları ben neden isteyeyim. Babalarına niye bakayım. 'Gelin babanızı alın, sahip çıkın' dedim. Bu sefer oğullarından S.Ö. babasını yanına aldı" diye konuştu.

S.Ö.'nün, babasının bütün eşyalarını sattığını belirten G.G., "Babalarının bütün eşyalarını sattılar. Salih evlendi. Bu sefer de eşi kayınpederini istemedi. Bunun üzerine oğulları yine benim yanıma geldiler. Babası benim yanımda kalmak istiyordu. 'Senin istediğin soyad, babamızla evlen' dediler. Biz kendi aramızda anlaşınca beni bir köye götürdüler. Orada nikah kıyıldı. Ben adamı yanıma aldım ve baktım. Zaten yürüyemeyecek durumdaydı. Bütün bakımını ben yaptım" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, S.Ö.'nün çocuklarından korktuğunu söyleyen G.G., "Beni arıyorlar. Ağabeyi beni şişlemişti. Benden maaşı bile istemişti. Resmi eşimden bana 25 metrekare bir arazi kaldı. Onu da istediler. O yüzden korkuyorum" diyerek, evinin dıştan görüntülenmesini istemedi. Aldığım emekli maaşıyla geçimimi sağlıyorum" dedi.

Resmi nikahlı eşinin bir süre sonra öldüğünü belirten G.G., "Oğulları gelip defin işlemini gerçekleştirdi" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*