Emekli öğretmen dehşet saçtı

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Kocatepe Mahallesi'nde çevreye rastgele ateş açan ve psikolojik sorunu olduğu iddia edilen emekli öğretmen 1'i ağır olmak üzere 3 kişiyi yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Polisi uzun süre uğraştıran İbrahim C. (52) polislere de zor anlar yaşattı. İskenderun'a bağlı Kocatepe Mahallesi Sanayi karşısında bulunan Mehmet Akif Camii önünde elinde silahı ile rastgele etrafa silah sıkan İbrahim C., takviye ekiplerinin gelmesi ile gözaltına alındı.

Emekli öğretmen olduğu ve daha önce psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen İbrahim C. elindeki tabancasıyla sağa sola ateş açmaya başladı.

İbrahim C.'nin silahından çıkan kurşunlara hedef olan 2 kişi, vatandaşlar tarafından hastaneye kaldırılırken, polise teslim olmamakta direnen C., uzun süren uğraşın ardından yakalandı.

Mahalle sakinlerine ve polislere zor anlar yaşatan C., kendisine yaklaşmak isteyen polislere de ateş etmek istedi. Cami önünde kendi kendine konuşan, etrafa küfürler savuran C., kimi zaman ise nara atıp halay çekti.

Bazı polis memurlarının, Kürtçe bildiğini tahmin ederek C.'yle Kürtçe konuşmaları, ilginç diyalogların yaşanmasına neden oldu.

Polislerin "Mermin var mı, havaya ateş et de görelim" dediği C., silahını ateşlemek istediği sırada silah tutukluk yaptı.

Silahın ateş almamasını merminin bitmesi olarak algılayan polisler, "Mermisi bitti, koşun" diyerek hep birlikte şahsın üzerine atladı. Yaralanan 2 kişinin yakınlarıyla mahalle sakinleri de şahsı linç etmek istedi. Bu sırada yaşanan arbedede C.'nin silahı, bir kez daha ateş aldı ve Yahya Altun (30) isimli şahıs başından yaralandı. Polis, linç girişiminde bulunan vatandaşları sakinleştirmekte güçlük çekti.

Polislere ve mahalle sakinleri dehşet dolu dakikalar yaşatan İbrahim C., polisler tarafından olay yerinden kaçırılırken, yaralanan Yahya Altun da hastaneye kaldırıldı.

İskenderun Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Yahya Altun'un bir gözünü kaybetme ihtimalinin bulunduğu bildirilirken, diğer yaralılar Rabi Yelken (19) ve Muhammet Nurullah Dağ'ın (25) sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Hatay Emniyet Müdürü Osman Çapalı'nın da takip ettiği olayda, cami önünde çok sayıda boş kovan bulundu.

Vatandaşların linç girişimi sırasında başından yaralanan emekli öğretmen İbrahim C., tutarsız hareketlerine hastanede de devam edince, akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious