Emekli öğretmen feci şekilde öldürüldü

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Denizli'de emekli bir öğretmen, işlettiği bakkal dükkanında dövüldükten sonra elleri ve ayakları arkadan bağlanıp atkıyla boğularak öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

27 yıl ilkokul sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra emekli olan ve 1994 yılından itibaren Atatürk Caddesi'nde bakkal işletmeye başlayan Süleyman Şıralı (56) dün gece eve gitmedi. Durumdan şüphelenen oğlu Özgür Şıralı, dükkana giderek babasına bakmak istedi. Özgür Şıralı, kapının kilitli olması üzerine yanında bulunan yedek anahtarı kullanarak içeriye girdi. Dağınıklığı görünce arka taraftaki bölüme yönelen Şıralı, babasını yerde elleri ve ayakları arkadan bağlanmış halde buldu ve hemen 112 Acil Servis'ten arayarak yardım istedi.

Olay yerine giden sağlık ekipleri, Süleyman Şıralı'nın öldüğünü tespit etti. Daha sonra gelen Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, yaptıkları incelemede kasanın zorlandığını ancak açılamadığını belirledi. Bu arada katillerin kaçarken sigara çaldığı da ileri sürüldü. Süleyman Şıracı'nın, dükkanı kapatmadan önce müşteri olarak gelen bir ya da birkaç kişi tarafından gasp amacıyla önce dövülüp daha sonra öldürüldüğü tespit edildi.

Ölüm haberi, Şıracı ailesini yasa boğdu. Eşi Fatma ve kızı Arzu, olayın şokunu uzun süre atamadı. Anne kız birbirine sarılarak gözyaşı dökerken Şıracı'nın yeğeni Kadriye Çelikel de çok üzgün olduklarını söyledi. Süleyman Şıracı'nın dünürü Gülsen Karakaç, dünürünün çok iyi bir insan ve çevresinde sevilen birisi olduğunu belirterek, "Yeter artık, buna bir son verilsin. Adam mekanında öldürülüyor. İnsanlık dışı bir şey." diyerek tepki gösterdi.

Basın mensuplarının olay yerinde görüntü çekmesi sırasında alışveriş için bakkala gelen bir kadın, Şıralı'nın öldürüldüğünü duyunca şaşkınlık ve üzüntü yaşadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious