Emekli öğretmene keçiye tecavüz suçlaması

Emekli öğretmene keçiye tecavüz suçlaması.11361
  • Giriş : 29.05.2008 / 19:23:00
  • Güncelleme : 29.05.2008 / 18:59:26

Keçisine tecavüz ettiği ileri sürülen emekli öğretmen gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aydın´ın Didim İlçesi´nde, Mehmet Sarı´nın otlaması için bir ağaca bağladığı keçisine tecavüz ettiği ileri sürülen emekli öğretmen N.Ö. (Necati Önder) şikayet üzerine jandarma tarafından gözaltına alındı. Kendisine yöneltilen suçlamalarnı kabul etmeyen N.Ö., sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olay, Kırkiçi Mevkisi´nde, geçen pazar günü saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Mehmet Sarı, (30) kardeşi Tevfik Sarı ve yanlarında çalışan çobanlar Adem Çelik ve Ümit Aslan´la beş keçisini otlatmak Kırkiçi Mevkisi´ndeki meraya bağlayarak, ayrıldı. Bir süre sonra çobanlar Adem Çelik ve Ümit Aslan, keçileri kontrol etmeye gittiğinde iddiaya göre, çalıların arkasında emekli öğretmen N.Ö.´nün (60), iki yaşındaki bir keçiye tecavüz ettiğini farketti. Çobanlar tarafından farkedildiğini gören N.Ö., yarı çıplak vaziyette kaçtı. Çobanların olayı haber vermesi üzerine Mehmet Sarı, durumu jandarmaya bildirip, savcılığa da suç duyurusunda bulundu. Jandarma ekipleri, çobanların verdiği eşkal doğrultusunda keçiye tecavüz ettiği ileri sürülen N.Ö.´yü olay yerine iki kilometre mesafedeki bir sitedeki yazlığında yakalayarak, gözaltına aldı. Jandarma ekipleri, olay yerinde yaptıkları incelemede, keçiye tecavüz edilmeden önce tüylerinin kesildiğini de belirledi. Jandarma ekipleri tarafından kontrole götürülen keçiyi muayene eden Veteriner Enver Genç, tecavüz edildiğini belirledi.

Çobanlar tarafından da teşhis edilen evli, bir çocuk babası emekli öğretmen N.Ö., Didim İlçe Jandarma Komutanlığı´ndaki sorgusunda, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. N.Ö., ``Hayvanları çok seviyorum. Keçiyi sevmek için yaklaştım, onunla oynuyordum, görenler yanlış anlamış'' dedi. N.Ö., ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İki hafta önce tatil için yazlığına geldiği belirlenen N.Ö., serbest kaldıktan sonra kayıplara karıştı.

Keçinin sahibi Mehmet Sarı ise, ailecek olayın şaşkınlığını yaşadıklarını belirterek, ``Tecavüz öncesinde hayvanın tüyleri de kesilmiş. Bu tam bir sapıklık. Davacı oldum. Bu işin peşini bırakmayacağım'' dedi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious