Emekli Org. Tolon'un emniyette işlemleri sürüyor

Emekli Org. Tolon'un emniyette işlemleri sürüyor.24580
  • Giriş : 04.07.2008 / 16:34:00

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu kişilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gelen avukat Erdem Olgun, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde tutulan müvekkili Osman Gürbüz'ün neden gözaltına alındığına ilişkin polisin henüz kendilerine bilgi vermediğini dile getirdi.

Halen dosyada gizlilik kararı bulunduğunu hatırlatan Olgun, müvekkilinin yaklaşık 62 saatten beri gözaltında olduğunu ve henüz sorgusunun tamamlanmadığını ifade etti.

Gürbüz'ün şubede ''susma hakkını'' kullanıp kullanmayacağı da sorulan avukat Olgun, ''Ya açıklama yapacağız ya da kanuni susma hakkımızı kullanacağız. Diğerleri ne yaptıysa aynı yönde hareket etmek gibi bir düşüncemiz var. Dolayısıyla savcılık makamında konuşulmasını ben daha uygun görüyorum. Ama konuşup konuşmayacağını müvekkilim bilir'' dedi.

Bazı gazetelerde müvekkili hakkında çeşitli iddiaların yer aldığını ifade eden Olgun, bu haberleri yapan gazeteciler hakkında davası açacaklarını bildirdi.

-HURŞİT TOLON'UN EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİ SÜRÜYOR-

Gürbüz'ün sorgusunun bugün yapılacağının kendilerine bildirildiğini ifade eden Erdem Olgun, müvekkilinin bugün adliyeye sevk edilmesini beklediklerini söyledi.

Öte yandan, soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da bulunduğu bazı kişilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious