Emekli Orgeneral Taştan toprağa verildi

Emekli Orgeneral Taştan toprağa verildi.14690
  • Giriş : 21.06.2007 / 17:17:00

19. Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Siyami Taştan, toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emekli Orgeneral Taştan için ilk tören Hava Kuvvetleri Komutanlığı Karargahı’nda yapıldı.
Buradaki törene, emekli Orgeneral Taştan’ın eşi Emel Taştan, oğulları 6.
Hava Üs Komutanlığı Harekat Komutanı Kurmay Albay Levent Taştan ile Bülent Taştan ve yakınları, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına, kuvvet karargahı ve bağlı birliklerde görevli subay ve astsubaylar katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve emekli Orgeneral Taştan’ın öz geçmişinin okunmasının ardından konuşan Orgeneral Cömert, acılarının çok büyük olduğunu ifade ederek, emekli Orgeneral Taştan’ın ailesine, arkadaşlarına ve Hava Kuvvetleri ailesine başsağlığı diledi.
Hava Kuvvetleri ailesinin sessiz ve vakur, sevgi ve iyilik meleği komutanını son yolculuğuna yollamanın burukluğu içinde olduklarını dile getiren Orgeneral Cömert, "Komutanım, Orgeneral Sami Taştan, Hava Kuvvetlerine verdiğiniz bir ömür boyu hizmet ve anılar ve bu aileye bağlılığınızla emeklilik günlerinizde de yanımızda olarak bize destek verdiniz. Sevgi ve yol göstericiliğiniz her zaman moralimizi yükseltti ve başarılarımızda en büyük etken oldu" diye konuştu.
Orgeneral Cömert, bakışlarıyla, hareketleriyle, az ama öz konuşan tavırlarıyla tanınan "baba komutan"ın artık olmadığını ifade ederek, "Nasıl alışacağımızı, onun yerine ne koyacağımızı bilemiyorum. Bir Siyami Taştan olmak çok zor. Göklerce mutlu yolculuklar size.
Gönüllerden göklere ve göklerden sonsuzluğa güle güle" dedi.
Tören sırasında Orgeneral Taştan’ın oğlu Kurmay Albay Levent Taştan da babasının naaşı önünde saygı nöbeti tuttu.
Emekli Orgeneral Taştan’ın cenazesi daha sonra Kocatepe Camisi’ne getirildi.
Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına, emekli Orgeneral Taştan’ın ailesi ve yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve eşi Filiz Büyükanıt, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Harp Akademileri Komutanı Hava Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ile çok sayıda subay ve astsubay katıldı.
Cenaze namazının ardından bir süre askerlerin omzunda taşınan emekli Orgeneral Taştan’ın cenazesi, daha sonra top arabasına konuldu.
Askeri törenin ardından emekli Orgeneral Taştan, Cebeci Askeri Şehitliği’nde toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious