Emekli Orgeneral Tolon'a destek!

Emekli Orgeneral Tolon'a destek!.10179
  • Giriş : 01.07.2008 / 22:45:00

'Ergenekon' soruşturması kapsamında gözaltına alınan emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un okul arkadaşı olan bir emekli Tuğgeneral Eminyet'e yürüdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un okul arkadaşı olan emekli Tümgeneral Oltan Evren ile emekli Tuğgeneral Erdal Ege, destek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü önüne geldi.

Eşiyle emniyetin önüne gelen emekli Tümgeneral Evren, emekli Orgeneral Tolon ile kısım arkadaşı olduklarını ifade etti. Kuleli Askeri Lisesi ve Harp Okulundan birlikte mezun olduklarını dile getiren Evren, şöyle konuştu:

''İnsanın, kendi 42 yıllık onurlu ve gururlu, Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş, Atatürkçü milliyetçiliğe inanmış bir kişinin, arkadaşının yanında olmak, onun asli bir görevi olması gerekir. Benim derdim operasyon falan değil. Sadece arkadaşımı görüp, arkadaşımızın yanında olup el sallayabilmek ve onu görebilmektir. Sizlerden aldığımız habere göre minibüsün önünde içeriye girdi. Şu andan itibaren biz evlerimize gidiyoruz.

Tabii ki bir arkadaşı görmek demek onunla aynı fikirleri, aynı düşünceleri benimsemek demektir. Ama bu demek değil ki arkadaşımız odur, budur. Biz, arkadaşımızı Atatürkçü düşünceye gönül vermiş, Atatürk milliyetçisi bir insan olarak, her Harp Okulu mezunu gibi bir kişi olarak tanıyoruz. Ben de onlardan biriyim, arkadaş da onlardan biri. (Biz buradayız) demeye ve el sallamaya geldik, ama el sallayamadık.''

Emekli Tuğgeneral Erdal Ege de Emekli Orgeneral Tolon'un sınıf, kısım arkadaşı olduğunu dile getirerek, ''Aynı fikirleri paylaşıyoruz Atatürk'ün yolunda, Atatürkçü düşünce sistemi içerisinde. Hepsi bu'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious