Emekli polis önce oğlunu sonra kendini vurdu

  • Giriş : 17.08.2007 / 15:10:00

İzmir'in Buca ilçesinde, cinnet geçirerek beylik silahıyla otistik özürlü oğlunu öldürdükten sonra intihar eden emekli polisin, oğlunun iyileşememesi nedeniyle bunalıma girdiği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay dün gece İzmir'in Buca ilçesi Şirinyer semtinde meydana geldi. 15 yaşındaki otistik oğlu Burak Ertuğrul ile hastaneye diyerek evden çıkan emekli polis Hüseyin Ertuğrul, bir süre oğlu ile birlikte arabalarına binerek gezdikten sonra Şirinyer'de bulunan bir parkın yakınına geldi. Otomobil içinde bir süre oğluyla konuşan emekli polis Hüseyin Ertuğrul, beylik silahını çıkararak oğlunu öldürdü sonra da intihar etti.

Yaşanan olay sonrası şoka giren Ertuğrul ailesinin yakınları, Hüseyin Ertuğrul'un otistik oğlu Burak'ı çok sevdiğini ve iyileşmesi için çok mücadele ettiğini, iyileşemediği için bunalıma girdiğini bildirdi.

Eşini ve oğlunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Kadriye Ertuğrul, "Oğlumuz dünyaya geldikten 3,5 ay sonra geçirdiği havale sonrası beyni zarar görerek otistik oldu. Eşim hayatı boyunca oğlumuzun tedavisi için elinden geleni yaptı. Eşim oğlumuzu, 'canım oğlum' diye severdi. Böyle bir şeyi nasıl yaptı anlamıyorum. Borcumuz yoktu" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious