Emekli Tuğgeneral Küçük'ten mektup

Emekli Tuğgeneral Küçük'ten mektup.10130
  • Giriş : 29.08.2008 / 19:03:00
  • Güncelleme : 29.08.2008 / 18:49:32

Veli Küçük cezaevinden yazdığı mektupta Ergenekon davasına ve kendi durumuna ilişkin ilginç ifadelere yer verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara'da yaşayan ve terör konusunda uzmanlığıyla dikkat çeken Tuncer Günay'a 2 sayfalık bir mektup gönderen Veli Küçük kendisini yalnız uçan kartallara benzetti.

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük kendisiyle ilgili yapılan yayınlarla ilgili olarak da “Onların görevi ikinci cumhuriyeti kurmak” dedi. Mektubunda Küçük şunları yazdı:
“Birçok kişi ve kurum üzerime insafsızca geliyor, bu durumu ben normal karşılıyorum. Onlar da görevlerini yapıyorlar. Onların görevi de ikinci cumhuriyeti kurmak. Tarihin her döneminde bu gibi durumlar olmuştur.”

Kendisine ilişkin kartal benzetmesi yapan Küçük, mektubunda bir şiirle buna şöyle yer verdi:
“Karanlık aydınlıktan yalan gerçekten kaçar
Güneş yalnız da olsa etrafa ışık saçar
Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık
Kargalar sürü ile kartallar yalnız uçar”

“Onlar sürü ile uçsalar da önemli değil biz kartal gibi uçarız” diyen Veli Küçük, Ergenekon davasıyla ilgili olarak da şunları kaydetti:
“Basından bu soruşturmayı takip ediyırsunuz. Herşet birbirine karışmış durumda. İddianamenin içinden çıkmak mümkün değil. Zannedersiniz içinden çıkılmasın diye yazılmış. Türk adaletinin her şeyi ortaya çıkaracağına güvenim tamdır. Basına bakarsanız adli bir davadan ziyade siyasi bir davaya sokmağa çalışıyorlar. Ancak buna muvaffak olamayacaklar.”

Bu arada Tuncer Günay geçmişte PKK'nın kilit isimlerinden biri olan ve halen Diyarbakır'da tutuklu bulunan Parmaksız kod adlı Şemdin Sakık'la da mektup arkadaşı olarak gündeme gelmiş, bu mektupları kitap haline getirmişti.

Tutkun Akbaş/HABERTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*