Emekli tümgeneralden tuhaf yazı

Emekli tümgeneralden tuhaf yazı.7930
  • Giriş : 21.02.2008 / 13:24:00

Cumhuriyet yazarı emekli tümgeneral Doğu Silahçıoğlu'ndan tuhaf yazı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Emekli Tümgeneral Doğu Silahçıoğlu bugünkü (21 Şubat 2008) yazısında okuyanları şaşkına çeviren cümleler kullandı.

Silahçıoğlu yazısında İstiklal Marşımızı ve Mehmet Akif Ersoy’u şöyle anlattı:

“Bu fark “Türk Milliyetçisi” Nihal Atsız’la, “şeriat ümmetçisi” Mehmet Akif’in düşünce yapısındaki fark kadardı!..

Bugün coşku içinde okuduğumuz “İstiklal Marşı” mızın, 10 kıtalık tüm metninde “Hakk”, “ezan”, “cennet”, “iman” gibi sözcükleri ustalıkla yerleştirmiş, ama bir tek “Türk” sözcüğü için yer bulamamış ümmetçi Mehmet Akif’in yeni ardılları, onun; “Türk Arapsız yaşayamaz. Kim ki “yaşar” der delidir!..Arabın Türk ise, hem hem sağ gözü hem sağ elidir!.. dizelerinde belirttiği yoldan giderlerken, beraberlerindeki “milliyetçiler” gerçekleri göremediler!..”

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı emekli tümgeneral Doğu Silahçıoğlu aynı yazısında Türklerin İslamiyet’i kılıç zoruyla kabul ettiklerini iddia etti.

“Türkler Arapların putlara taptığı dönemde Orta Asya’da, Tanrı bilincinde Şaman inancında yaşamaktaydılar!..İslamiyetin yayılma süreci başında (M.S.632) Arap ordularının saldırısıyla karşı karşıya kaldılar. Yüzyılı aşkın bir mücadele sonunda bölge tümüyle Arapların istilasına uğradı!..Türkler teslim oldular(M.S. 751)!.. Arap tarihçi İbn-i Dahak vahşeti şöyle anlatıyordu: “Katledilmeyen çocuk, ırzına geçilmeyen kadın kalmamıştı!..Türkler diri diri yakılmıştı!..”

Ne acıdır ki, tarihin bu en büyük “Türk soykırımı” sistemli çabalarla unutturuldu!.. Kılıçla katledilen Türklerin İslamı gönüllü olarak kabul ettikleri yalanı uyduruldu!..”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious