Emekli üsteğmene 'bayrağı indir' tehdidi

  • Giriş : 02.09.2007 / 11:05:00

Zafer Bayramı'nda otomobiline Türk Bayrağı asan Gültekin'in önünü kesen 4 kişi 'Kürt Bayrağı as' diye tehdit etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turgutreis Beldesi'nde bir ekmek dağıtım şirketinde şoför olarak çalışan evli ve 4 çocuk babası emekli üsteğmen Ertuğrul Gültekin'i 30 Ağustos Zafer Bayramı için Türk Bayrakları'nı astığı otomobinin önü yolda giderken 4 kişi tarafından kesildi. Olay anında otomobilinden inmeye çekindiğini belirten Gültekin bayrakları indirmemesi nedeniyle 4 kişinin sözlü tehditlerine maruz kaldığını ileri sürdü.

Saldırganların otomobili yumrukladığını iddia eden Gültekin, şunları söyledi:

“Otomobille olay yerinden kaçarak kurtulabildim. Aksi taktirde beni orada linç edeceklerdi. Kürtçe ve Türkçe konuşuyorlardı. Türk bayraklarını indirmemi ve 30 Ağustos'un geçmesi nedeniyle Kürt bayrağı asmamı istediler. Bana Türk Bayrağı'nı indirip, Kürt Bayrağı takmamı isteyen gençlere cevap olarak ‘Ancak benim kanım aktıktan sonra Türk Bayrakları'nın otomobilden ineceğini söyledim. Bu bayrak ve vatan hepimizin. Eğer havayı, suyu, denizi, ekmeği paylaşıyorsak akıllarını başlarına alsınlar. Biz yaşadıkça onları bu yaptıkları hadiselerden uzak durmalarını öneriyorum. Hep beraber aynı çatının altında yaşamak için mücadele vereceğiz.”

Savcılığa ve jandarmaya suç duyurusunda bulunan emekli üsteğmen Ertuğrul Gültekin'i tehdit eden 4 kişinin arandığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious