Emekli Yarbay Mehmet Göçmen davadan çekildi

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Şemdinli davasının sanıkları astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz'in avukatlığını üstlenen emekli Yarbay Mehmet Göçmen, davadan çekildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

4 Mayıs'ta Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayacak olan Şemdinli davasının sanık avukatı Mehmet Göçmen, astsubayları savunmayacak.

Ankara Barosu'na kayıtlı Emekli Yarbay Mehmet Göçmen, Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne, gönderdiği 31.03.2006 tarihli dilekçesinde Şemdinli olayları ile ilgili yargılanan, astsubaylar Ali Kaya Ve Özcan İldeniz'in vekilliğinden gördüğüm lüzum üzerine istifa ettiğini belirtmiş.

Avukat Mehmet Göçmen'in ayrılmasından sonra Ankara Barosu'ndan avukat Mahmut Güler'in de astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz'i savunmak için vekaletname aldığı bildirildi.

Öte yandan hazırlanan Şemdinli iddianamesinde itirafçı Veysel Ateş'in de avukatları olduğu belirtilen Vedat Gülşen ve Mehmet Göçmen'in Ateş'in avukatlığından çekildikten sonra mahkeme Van Barosu'na bir yazı yazarak ilgili kişiye bir avukat atama talebinde bulunmuştu.

Ancak, Ankara Barosu'na kayıtlı Yurdakan Yıldız'ın Veysel Ateş'in vekaletnamesini aldığı bilgisinin geçen hafta içinde Van Asayiş Komutanlığına bağlı personeller tarafından mahkemeye ulaştırıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious