Emeklide zam istiyor

  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaşı, hükümetin çalışanlar ile emekliler arasında ayrım yaptığını, çalışana 160 YTL zam verirken emekliye verilmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hükümetin emeklilere verdiği zammı az bulan Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaşı ve sendika üyesi emekliler Sıhhıye'de eylem yaptı. Hükümetin vereceği sadaka mahiyetinde zamları istemediklerini daha önceden belirttiklerini hatırlatan Odabaşı, "En düşük memura 847 ytl maaş verilirken, bu ülkede 480 YTL alan Bağ-Kur emeklisi, 540 YTL alan SSK emeklisi ve 590 YTL alan Emekli Sandığı emeklisinin yaşama mücadelesini nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklinde konuştu.

Hükümetin çalışanlar ve emekliler arasında ayrım yaptığını söyleyen Odabaşı şöyle devam etti: "Bu hükümet çalışanlar ile emekliler arasında ayrım yapmıştır. Anayasa'nın eşitlik ilkesine aykırı hareket ederek Anayasa suçu işlemiştir. Bunların 4 yılda yaptıkları emeklilere kabak tadı verdi. Yeter, yeter, yeter. Bizde insanca yaşamak istiyoruz."

"Emekliye verilen maaş zammını ramazan davulcuları bahşiş olarak kabul etmiyor" diyen Odabaşı,"Artık 7 milyon 5 yüz bin oyuda davulculardan alırsınız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious