Emeklilerden bevada bilet talebi

Emeklilerden bevada bilet talebi.12289
  • Giriş : 01.05.2009 / 07:38:00

TİED, yeniden seçilen belediye başkanlarına emeklilerin taleplerini içeren mektup gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (TİED), seçimi kazanan belediye başkanlarını kutlamak, emeklilerin taleplerini iletmek üzere birer mektup gönderdi.

Dernek Genel Başkanı Kazım Ergün imzasıyla gönderilen mektupta, seçimden başarıyla çıkmaları dolayısıyla tebrik edilen belediye başkanlarından talepleri de sıralandı. İşte emeklilerin talepleri:

Açlık sınırı altında bir gelirle yaşamak zorunda kalan emekli ve yaşlılarımıza gıda, giyecek ve yakacak alımları konusunda gerekli destek verilmelidir.

PARKLAR ARTIRILMALI

Kamunun sunduğu hizmetlerden indirimli ve taksitle yararlanmaları sağlanmalıdır. Şehiriçi ulaşım, yaş sınırı aranmaksızın, emeklilere de ücretsiz olmalıdır.

Sosyal tesisler, hizmet merkezleri, sağlık merkezleri, huzurevleri açılmalı, buralarda sosyal hizmet, psikolojik destek, sağlık ve rehberlik hizmetleri verilmelidir.

İmar planlarında yaşlı ve emeklilere hizmet edecek alanlar özel olarak ayrılmalı, parklar çoğaltılmalıdır. Açık ve kapalı alanda spor yapma imkanı veren tesisler yapılmalıdır.

Öğrenim gören emekli çocuklarına eğitim bursu verilmelidir. n Emekli ve yaşlılara uygun yeni teknolojilerden yararlanma ve kullanma imkanı yaratılmalıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*