Emeklilere verilecek 300 TL nerde?

Emeklilere verilecek 300 TL nerde?.12289
  • Giriş : 16.04.2009 / 15:15:00
  • Güncelleme : 16.04.2009 / 15:27:28

Yapılacağı söylenen 300 TL'lik ödeme henüz yapılmadı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

2009 Yerel Seçimlerinden önce Başbakan Yardımcısı ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Nazım Erken, piyasayı canlandırmak için yeni önlem paketinde memur ve emekliye bir defaya mahsus, harcama amaçlı, ödeme planladıklarını söylemişti. Hatta bu ödemenin miktarını da 200-300 TL olarak belirtmişti. Erken aynı açıklamada 6 sektöre yönelik teşvik uygulanacağını da söylemişti.

Sektörlere yönelik teşvik, ÖTV indirimi şeklinde geldi. Otomotiv, emlak, beyaz eşya, mobilya gibi sektörlerde yapılan vergi indirimiyle piyasa epey canlandı. Ancak aynı açıklamada memur ve emeklilere taahhüt edilen ödeme henüz yapılmadı. Birleşik Emekliler Derneği Genel Başkanı Yücel Coşkun, seçimlerden önce yapılmayan ödemenin seçimlerden sonra hiç yapılmayacağını düşünüyor.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın "Ben öyle bir ödeme sözü vermedim" dediğini iddia eden Coşkun, "Araba alana, ev alana paket açıklıyorlar. Parası olan 3-5 kuruşa bakmaz zaten evini, arabasını alır. Emeklilerin derdi karnını doyurmak. Asıl emekliler için acil bir paket açıklanmalı" dedi.

"ZAM ORANI ARTIRILSIN"

300 TL'lik ödemeden ve yapılacak seyyanen zamdan ümidini kesen emeklilerin gözü şimdi de temmuzda yapılacak zamda. Yücel Coşkun, "Memur emeklilerine yılın ikinci dönemi için yüzde 4 zam yapılacak. Bizim beklentimiz o oranın ekonomik koşullar gözetilerek yükseltilmesi" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*