Emeklilere zam müjdesi!

Emeklilere zam müjdesi!.12289
  • Giriş : 16.03.2009 / 21:32:00

Hükümet memurlar gibi emeklilere de promosyonlu maaşa hazırlanıyor. Peki bu ne demek?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hükümet memur gibi emeklilerin de maaş promosyonu için çalışma başlattı. Emekli ise bu parayı almazsa mahkemeye gidecek.

Hükümet emeklinin eline geçen parayı artırmak için düğmeye bastı. Edinilen bilgiye göre, bankalara verdiği komisyonlardan kurtulan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ikinci bir adım olarak ta emekli maaşı promosyonu için çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi. Kurum yetkilileri, önümüzdeki yıldan itibaren emekli maaşı ödemesi karşılığı promosyon parası alınabileceğini ifade ediyor. İşçi emekli temsilcileri ise bu promasyonun işçi emeklisinin hakkı olduğunu belirtip, 'Bu borç batağındaki, aldığı maaşla adeta sürünen emekliye biran önce verilmelidir' dediler. Emekli-Sen Başkanı Veli Beysülen promosyon uygulamasıyla emeklinin cebine ayda 30-50 TL bir bir paranın gireceğini belirtip,'Bu konuda bakanlığa başvurularımız oldu. Cevap bekliyoruz. Zaten hükümet çıkarmazsa biz mahkemeye gideceğiz' dedi.

BİZİM HAKKIMIZ
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Satılmış Çalışkan ise promosyonun memur gibi işçi emeklisinin de hakkı olduğunu belirtip, 'Hiç değilse borç batağındaki işçi emeklisine azda olsa bir gelir olur' dedi. Emekli temsilcileri hükümetin bir defaya mahsus 300 TL verme yerine maaşlarına zam yapmasını beklediklerini söyleyip, 'Biz süründürme maaşlarından kurtulmak istiyoruz. Duyumlarımıza göre seçimden sonra zamlar kapıdaymış. Maaşa yapılacak zam ya da İntibak Yasası'nın yeniden düzenlenmesi düşük maaşlı emekliye hiç değilse biraz nefes aldırır'diye konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*