Emeklilerin korkunç intikamı

Emeklilerin korkunç intikamı.13235
  • Giriş : 25.06.2009 / 08:37:00

Kriz döneminde 2 milyon sterlinlerini batıran finans danışmanlarından korkunç bir şekilde intikam aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya'da emekli olmuş zengin yaşlılardan oluşan bir grup, kriz döneminde 2 milyon sterlinlerini batıran finans danışmanlarından korkunç bir şekilde intikam aldı.

Emekli yaşlılar, Finans danışmanları 56 yaşındaki James Arnburn'ü kaçırıp, dört gün boyunca işkence yaptı.

Emekli 'çete', evinin önünde bayıltıp, bağlayarak araba bagajına koydukları Arnburn'ü, içlerinden birinin Bavyera'daki göl evine götürdü. Burada zincirleyip bir odaya kapattıkları adamın üzerinde sigara söndüren, adamı sandalye bacağıyla döven beş kişilik grup, adama dört gün boyunca sadece su verdi. Arnburn, yaşadığı korkunç dakikaları ve inanılmaz kurtulma hikayesini şöyle anlattı:

"Bu insanların 25 yıldır tanıyordum. Korkmak için bir sebebim yoktu. Ama sonra yaşananlar akıl almazdı. Beni koli bandıyla öyle bir bağladılar ki tıpkı bir mumyaya döndüm.

Bu zamanlarını aldı, çünkü yorulup nefessiz kalıyorlardı. Beni arabanın bagajına attıklarında yolun sonuna geldiğimi düşündüm. Bir süre sonra öyle bir hale gelmiştim ki her yerimden kanlar akıyordu. Ama kabus henüz başlamıştı..."

BANKAYA FAKS ÇEKTİ

"Beni hücre gibi bir odaya kapattılar. Bir yatak ve tuvalet vardı. Paralarını sordular. Ben de daha önce söylediğimi, piyasanın durumu yüzünden ne yazık ki bütün paranın gittiğini söyledim. Beni tekrar tekrar öldürmekle tehdit ettiler. Oradan canlı çıkamayacağımı düşündüm.

Dışarıda gece mi gündüz mü bilemiyordum. Biraz sakinleşmeye çalışıp bir plan yaptım. Onlara İsviçre'deki hisse senetlerimi satarsam paralarını ödeyebileceğini söyledim. Ama bunu öğrenmem ve paranın transfer edilmesi için İsviçre'deki bankaya faks çekmem gerektiğini söyledim. İzin verdiler."

Ama hiçbiri Arnburn'ün faksa belli belirsiz bir karalama yaparak 'Polisi ara' yazdığını farketmedi. Daha sonra bahçede sigara içmesine izin verilen Arnburn, kendisini kaçıranların boş bir anından faydalanıp, duvardan atlayarak kaçmaya çalıştı. Ancak peşine düştüler ve Arnburn'ü arabaya atıp geri götürdü.

40 KİŞİLİK ÖZEL TİM KURTARDI

Arnburn bahçeler arasında kaçmaya çalışırken yardım için bağırdığını ve onları görenler olduğunu, fakat kendisini kaçıranlardan birinin arkadan 'hırzız' diye bağırması üzerine kimse olayı önemsemediğini anlatıyor. 'Hücresine' geri götürülen Arnburn, kaçmaya çalışmanın 'cezası' olarak dayak yedi ve birkaç kaburgası kırıldı.

Çok geçmeden, İsviçre bankasında faksın üzerindeki yazıyı gören biri Alman polisine haber verdi. 40 kişilik özel tim, geçen cumartesi sabahı erken saatlerde eve baskın düzenleyerek üzerinde sadece iç çamaşırıyla bitkin halde bulunan Arnburn'ü kurtardı.

'RUS MAFYASI DA İŞİN İÇİNDE'

Finans danışmanını kaçıran ve adları Roland K. (74), Willy D. (60) ve yaşları 63 ve 66 olan emekli doktorlar Gerhard and Iris F. tutuklandı. Emekliler çetesinin üyeleri adam kaçırmak ve işkence suçlamalarından 15'er yıla kadar ağır hapis cezasına çarptırılabilir.

Savcılık, kaybedildiği söylenen paranın kara para olduğunu belirtirken, hastanede tedavi edildikten sonra evine gönderilen Amburn, "Beni Rus mafyasıyla da tehdit ettiler. Onlar parmaklıklar arkasındayken bile güvende hissedebileceğimi sanmıyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*