Emet çiftçisi yeni makinelerine kavuştu

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Kütahya'nın Emet ilçesinde, çiftçilerin ihtiyacı olan makinelerin temini için Emet Ziraat Odası ilk etapta bir adet slaç (mısır kırma-hayvan yemi hazırlama) makinesi ve iki adet de ilaçlama makinesi satın aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan makineler üye çiftçilere kar amacı güdülmeden çok cazip şartlarla kiralanacak. Ayrıca, ilçe çiftçilerinin ihtiyaçları doğrultusunda yeni makinelerin tespiti ve satın alınması için de çalışmalar sürdürülüyor.
Emet Ziraat Odası Başkanı Sami Yüksel, konu ile alakalı açıklamasında, Oda'ya bağlı çiftçilerin öncelikli ihtiyacı olarak görülen bu makinelerin satın alınmasıyla makine parkı kurma çalışmasının resmen başlamış olduğunu söyledi.
İlerleyen günlerde alacakları diğer tarım makineleri ile makine parkını genişletmeyi ve modern tarımcılığın gerektirdiği her türlü imkanı çiftçiye sunmayı hedeflediklerini belirten Yüksel, "Birlik ve beraberlik içersinde ilçemize ve ülkemize faydalı olacak işlere imza atacağımıza çiftçimizi modern makine ve teçhizatla donatacağımıza inanıyorum. Makinelerimiz çiftçimize hayırlı uğurlu ve bereketli olsun" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious