Emin Atmaca hedefine ulaşamadı

Emin Atmaca hedefine ulaşamadı.9512
  • Giriş : 14.02.2009 / 08:20:00
  • Güncelleme : 14.02.2009 / 08:44:54

Atmaca, kendisinden para ve ev talep ettiğini ileri sürdüğü Sevigen ile ilgili yapacağı basın toplantısını yapamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP'nin çarşaf açılımının mimarı Emin Atmaca, aday adaylığı sürecinde CHP'li Mehmet Sevigen'in kendisinden ahlaki olmayan talepleri olduğunu açıklamış ve adaylıktan istifa etmişti.
CHP'nin sözde çarşaf açılımını başlattığı Eyüp'te Belediye Başkan aday adayı olan Emin Atmaca, CHP Genel merkezi tarafından susturuldu. Atmaca, bu hafta basın toplantısı yaparak CHP'li Sevigen ile alakalı elindeki tüm delilleri medya ile paylaşacağını açıklamıştı.

BASIN TOPLANTISI ENGELLENDİ
Hafta sonu danışmanı Hadi Işık ile CHP Ankara Genel Merkezi'nde özel birtakım toplantılara katılan Atmaca, parti yöneticileri tarafından baskı altına alınarak yapacağı toplantıdan vazgeçirildi.

ATMACA SESSİZ AMA…
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen hakkında bu hafta söz konusu rüşvet iddialarını belgeleyeceğini ve hatta elindeki kamera kayıtlarını basına vereceğini daha önce ilk defa Vakit'e açıklayan Atmaca, sessizliğe gömülürken danışmanı Hadi Işık'tan şok açıklamalar geldi.

“BİZDE BİLİYORUZ AMA ADAM ÇOK HASTA”
Vakit'e konuşan Işık, genel merkeze çağrıldıklarını ve baskı altına alındıklarını doğrularken yaşananları açıkladı. Genel Merkez yetkililerinin son yaşanan olaylardan sonra CHP'li Sevigen'in büyük bir rahatsızlık geçirdiğini kendilerine anlattıklarını belirten Işık, “Genel merkezde ismini açıklamayacağım yetkililer ile bir araya geldik. Onlar bizzat davet etti. Sevigen için, 'Adam perişan', 'Sağlık durumu yerinde değil', 'Hastanede tedavi görüyor', 'Genel merkez de rahatsızlandı', 'Hastaneye kaldırdık', 'Sinir sistemleri altüst oldu' ve 'Artık bu konuyu kapatın' dediler. Biz ısrarcı davrandığımızda ise, 'Parti zarar görüyor', 'Biz sizin haklı taraf olduğunuzu biliyoruz' ve 'Bize Sevigen'in yaptıkları hakkında başka kokular da geldi' ifadelerini kullandılar. Hatta Sevigen'in sağlık durumunun düzeldiğinde kendileri ile birlikte bizleri evde ziyaret edeceklerini ve tüm hataları telafi edeceklerine dair söz de verdiler” diye konuştu.

“ÜZERİMİZDE BÜYÜK BASKI VAR”
CHP'nin olayları kapatmak için yaptıklarını deşifre eden Işık sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Devreye her yerden adam koydular. Aile büyüklerimiz, hatırı sayılır insanlar ile görüşerek araya girmeleri sağlandı. Üzerimizde çok büyük bir baskı var. Biz bile ne yapacağımızı şaşırdık. Bu şartlarda biz bir adım geri attık. Ama basına söylediklerimizin arkasındayız. Sadece son toplantıyı yapmama kararı aldık. Kamera kayıtlarını şu an için basına vermeyeceğiz.”

ATMACA NE DEMİŞTİ?
CHP'nin sözde çarşaf açılımını başlattığı Eyüp'te Belediye Başkan aday adayı olan Emin Atmaca'nın, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'in kabul edilemez şahsi talepleri sebebiyle adaylıktan çekildiğini açıklaması, geçen hafta gündeme bomba gibi düşmüştü. Atmaca yaptığı açıklamada, Sevigen'in kendisinden adaylık için para istediğini, hatta Göktürk'te kendisine ait siteden ev talep ettiğini söylemişti. Bu sözlerinin ardından Vakit'e konuşan Atmaca, Sevigen'in bu hafta siyasi hayatını sona erdireceğini belirterek, çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Atmaca, “Kendisi ev konusunda bize yalanlama getirmiş. Çok komik. Söz konusu Göktürk'te bulunan sitemin her yerinde kameralar olduğunu anlaşılan görmemiş. Ben o kayıtları ortaya koyarsam ne olacak? Kim ne zaman gelmiş, hangi daireleri gezmiş, hangi daireyi beğenmiş gözler önüne sereceğim. Buna ne diyecek Sevigen, çok merak ediyorum. Tabii kendi bürosunda yaptığımız görüşmelerin arka planını da açıklayacağım. Tüm görüşmelerimin delilleri var” demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*