Emin Pehlivan'a önemli görev

Emin Pehlivan'a önemli görev.15338
  • Giriş : 15.04.2008 / 00:15:00
  • Güncelleme : 16.04.2008 / 00:47:01

Balkan İtfaiyeciler Federasyonu Genel Başkanlığı'na, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 2000 yılında Balkan ülkeleri itfaiyecileri arasında işbirliğini sağlamak amacıyla Türkiye, Romanya, Yunanistan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Makedonya ve Sırbıstan'ın üyeliğiyle kurulan Balkan Ülkeleri İtfaiyeciler Federasyonu'nun 3. olağan genel kurulu, Romanya'da yapıldı.

Türkiye İtfaiyeciler Birliği Genel Sekreteri olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan ile Romanya İtfaiyeciler Birliği Genel Başkanı Kostantin Zamfir'in aday olduğu genel kurulda, 6 oy alan Emin Pehlivan federasyon genel başkanlığına seçildi. Zamfir ise 2 oy aldı.

Görevi 2 yıl süreyle yürütecek Pehlivan, seçildiği için Türkiye adına onur duyduğunu bildirdi.

Balkan ülkeleri itfaiyecileri arasındaki toplumsal, kültürel ve eğitim çalışmalarını daha da ileri götürmek istediğini belirten Pehlivan, işbirliğini teknoloji alanında da yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

Pehlivan, şöyle konuştu:

''Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak başarılarımız belli. Her türlü yangına ve tabii afete karşı hem teknik donanım, hem de eğitimli itfaiyecilerimizle hazırız. İtfaiyecilerin iyi eğitimli ve modern teknolojiyle donatılmış olması, can ve mal kaybını azaltacak, bilgilerin ve teknolojinin paylaşımı, ülkelerde canlar kurtarmaya yarayacak.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious