Emin Şirin, TMSF Başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

İstanbul Bağımsız Milletvekili Emin Şirin, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emin Şirin, kendisinin soru önergeleri ve bilgi edinme başvurularıyla ilgili açıklamaları hakkında ''Uzan Grubu'nun TBMM'de temsilcisi var'' diyen Ahmet Ertürk hakkındaki suç duyurusu dilekçesini, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdi. Suç duyurusunda, sadece TMSF'ye Uzanlar ile ilgili soru önergesi ve bilgi edinme başvurusunda bulunmadığını dile getiren Şirin, çeşitli konularda 851 soru önergesi verdiğini, bunların, TBMM'nin internet sitesinde yer aldığını hatırlattı. Şirin, çeşitli kurum ve kuruluşlara yaptığı bilgi edinme başvuru sayısının da 372 olduğunu kaydetti.

TMSF Başkanı Ertürk'ün, sorularına ve bilgi edinme hakkı kapsamında yaptığı başvurulara çeşitli defalar yanlış ve yanıltıcı bir şekilde cevap verdiğini, bu durumdan gereksiz yere rahatsız olduğunu öne sürdü.

Emin Şirin, Ahmet Ertürk'ün ''Uzan Grubu'nun TBMM'de temsilcisi var'' diyerek şahsına yönelik suçlamalarda bulunduğunu savunarak, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: ''Bu sözlerle şahsıma, onur, şeref ve kişisel saygınlığımı zedeleyecek somut olay ve olgular isnat edilmiştir. Şahsım adeta hırsız bodyguardı olmakla suçlanmış ve bu kadar aşağılayıcı bir cümle TMSF gibi önemli bir kurumun başkanı olan bir bürokrat tarafından yapılmıştır. Bir kamu görevlisinin, görevini de aşarak, şahsi husumet ve kin dolu bu sözleri toplum karşısında basın yayın yoluyla sarf etmesi sonucunda şahsım ve bağlı bulunduğum TBMM gibi Türkiye Cumhuriyetinin en yüce kurumu, onulmaz yaralar almıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious