Emine Ayna hakkında suç duyurusu

Emine Ayna hakkında suç duyurusu.7348
  • Giriş : 06.03.2008 / 22:19:00

DTP'li Emine Ayna ile mitinge katılan 16 kişi hakkında Suruç Emniyet Müdürlüğü tarafından 'Suç ve suçluyu övme, terör örgütü propagandası yapma' suçlarından suç duyurusunda bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa'da, haftasonu yapılan kadın mitingine teröristler için 'Gerilla' ifadesini kullanan DTP Genel Başkan Yardımcısı ve Mardin Milletvekili Emine Ayna ile mitinge katılan 16 kişi hakkında Suruç Emniyet Müdürlüğü tarafından 'Suç ve suçluyu övme, terör örgütü propagandası yapma' suçlarından Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında DTP'li kadın milletvekilleri, belediye başkanları ve kadın kuruluşları tarafından Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki Buğday Pazarı'nda gerçekleştirilen ve TSK'nın kara harekatının sona ermesi nedeniyle terör örgütü mitingine dönüşen '8 Mart Dünya Kadınlar Mitingi' ile ilgili incelemesini tamamlayan Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü DTP'li Emine Ayna'nın da aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mitingin ardından kamera kayıtlarındaki görüntüleri inceleyen polis, teröristler için 'Gerilla' ifadesini kullanarak terör örgütü üyelerini legal gördüğü iddiasıyla DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, miting düzenleme kurulu üyesi 7 kişi ve miting sonunda terörist başı Abdullah Öcalan ve terör örgütü PKK lehine slogan atan 9 kişi hakkında, 'Suç ve suçluyu övme, terör örgütü propagandası yapma' suçlarını işledikleri için suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından Suruç Cumhuriyet Savcılığı'nın inceleme başlattığı öğrenildi.

Geçtiğimiz cumartesi günü Suruç'da düzenlenen mitinge partili kadın milletvekili ve belediye başkanlarıyla katılan Emine Ayna, sona eren kara harekatı ile ilgili olarak, "Türkiye Cumhuriyeti devleti, hükümeti, Genelkurmay'ı, muhalefeti şunun farkına varmıştır. Bunlar çözüm değil, gidip gördüler en azından. Bir şey olmadı, sadece insanlar öldü. Asker veya gerilla, gençler öldü" demişti. Teröristbaşı Abdullah Öcalan ile PKK'nın ele başlarından Murat Karayılan'ın ablaları Fatma Öcalan ile Hazal Karayılan'ın da katıldığı miting sonunda, bir grup, 'Öcalan, Öcalan', 'PKK halktır, halk buradadır', 'Suruç ovası Apocular yuvası' şeklinde sloganlar atmıştı.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious