Emine Ayna hakkında suç duyurusu!

Emine Ayna hakkında suç duyurusu!.10357
  • Giriş : 18.08.2008 / 16:13:00

Vatan İçin Can Verenler Federasyonu, Emine Ayna hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vatan İçin Can Verenler Federasyonu Başkanı Mehmet Gençer, ''terör örgütü PKK'nın 1984 yılında Eruh ve Şemdinli'de gerçekleştirdiği ilk silahlı eylemini kutladığı'' iddiasıyla DTP Mardin Milletvekili Emine Ayna hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusu ile ilgili belgelerde eksiklikler bulunduğu gerekçesiyle başvuruyu kabul etmedi.

Federasyon Başkanı Mehmet Gençer, Ankara Adalet Sarayı önünde yaptığı basın açıklamasında, 13 Ağustos 2008 tarihinde Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, DTP ilçe örgütünün düzenlediği toplantıda konuşan Ayna'nın, 15 Ağustos 1984'te Eruh ve Şemdinli'de terör örgütünün yaptığı ilk büyük eylemleri överek, ''15 Ağustos zafer bayramınız kutlu olsun'' şeklinde sözler söylediğini ileri sürdü. Gençer, ''Ayna'nın ayrıca terör sorununun bitmesi için devletin terör örgütünü muhatap almasını istediğini'' söyledi.

Gençer, ''(15 Ağustos zafer bayramınız kutlu olsun) diyerek konuşma yapan DTP Milletvekili Ayna, sanki '30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun' der gibi topluma hitap ederek bölücülük yapmaktadır. Ayrıca terör örgütünün muhatap alınmasını isteyerek, PKK'yı Kürtlerin temsilcisi, kurtuluş mücadelesi veren bir örgüt olarak göstermek istemektedir'' dedi.

Cumhuriyet savcılarını göreve çağıran Gençer, ayrıca hükümeti de bu konuda daha duyarlı olmaya ve gereken tedbirleri almaya davet etti.

Kendi ailesinden iki şehit verdiğini belirten Mehmet Gençer, ''Gerekirse 4 de vereyim, 5 de vereyim, bütün ailemi vereyim ama bu ülkede birlik olsun, dirlik olsun, huzur olsun istiyoruz. Bölücülük olmasın istiyoruz'' diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından Gençer ve beraberindekiler, Ayna hakkındaki suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

Ancak Başsavcılık, suç duyurusu dilekçesini, belgelerdeki bazı eksiklikler nedeniyle kabul etmedi.

Eksikliklerin giderilmesinin ardından dilekçenin kabul edileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*