Emine Erdoğan, Mevlana'nın kabrinde dua etti

  • Giriş : 17.12.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandığı Mevlana Müzesi'nde dua etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Mevlana'yı anma törenlerinin son günü olan Şeb-i Arus törenlerine katılmak üzere Konya'ya gelen Emine Erdoğan kaldığı otelden ayrılarak Mevlana Müzesi'ne geldi. Polis eskortu eşliğinde Mevlana Müzesi'ne arka kapıdan giren Emine Erdoğan'ın korumaları Mevlana Müzesi bahçesine hızlı girince etraf toz oldu. Bir süre tozun kaybolmasını bekleyen Emine Erdoğan daha sonra aracından inerek Mevlana kabrinin olduğu müzeye girdi. Müzeye girişinde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Erdoğan, Mevlana Müzesi'ni ziyaret eden vatandaşlarla birlikte fotoğraf çektirdi.

Emine Erdoğan'a Mevlana Müzesi'ni gezerken Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdussettar Yarar eşlik etti. Hazreti Mevlana'nın kabri başında dua eden Erdoğan, daha sonra müze içerisinde bulunan Sakal-ı Şerif ve Mesnevileri inceledi.

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdussettar Yarar Mevlana Müzesi çıkışında Emine Erdoğan'a ipek şal, Mevlana'nın eserlerinden oluşan bir hediye takdim etti. Emine Erdoğan daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı Kızılay Hastanesi açılışına katılmak üzere müzeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious