Emine Erdoğan Bangladeş'te böyle karşılandı

Emine Erdoğan Bangladeş'te böyle karşılandı.13717
  • Giriş : 07.09.2017 / 10:49:00

Cumhurbaşkanı'nın eşi Emine Erdoğan Bangladeş'te böyle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Arakan'da yaşanan insanlık dramına ilişkin yardımda bulunmak üzere  Atatürk Havalimanı'ndan hareket eden uçakla Bangladeş'e gitti. 

Emine Erdoğan'a, oğlu Bilal Erdoğan'ın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan da eşlik etti.

Heyette, ayrıca, TİKA Başkanı Serdar Çam, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın ve KADEM Başkanı Sare Aydın da yer aldı.

Arakanlı sığınmacıların Bangladeş'te barındıkları kampları ziyaret edecek olan Emine Erdoğan ve beraberindeki heyet, yaşanan olaylar hakkında mağdurlardan bizzat bilgi alacak, Türkiye'nin oluşturacağı insani yardım köprüsü için ön hazırlıkları tamamlayacak.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Myanmar'ın Arakan (Rakhayn) eyaletinin kuzeyinde meydana gelen olaylar nedeniyle Bangladeş’e sığınmak zorunda kalan Arakanlı Müslümanların (Rohingaların) yaşam koşullarını yerinde incelemek üzere Bangladeş'e geldi.

Çavuşoğlu, ziyareti kapsamında başkent Dakka’da Bangladeşli yetkililer ve uluslararası yardım kuruluşlarının temsilcileriyle görüşecek.

Myanmar sınırındaki Cox’s Bazar şehrine gidilerek sığınmacıların yaşadığı kamplar ziyaret edilecek.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*