Eminönü'nde yangın çıktı

Eminönü'nde yangın çıktı.5797
  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

Eminönü'nde yangın çıkan oteldeki çoğu turist yaklaşık 150 kişi tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yangın nedeniyle paniğe kapılan bazı turistlerin kıyafetlerini giymeye dahi fırsat bulamadan korkuyla dışarı fırladığı gözlendi. Olayda can kaybı olmazken, dumandan etkilenen 6 kişi, hastaneye kaldırıldı, bazı kişilerse olay yerine gelen ambulanslarda tedavi altına alındı.
Edinilen bilgiye göre, saat 02:00 sıralarında Laleli Ordu Caddesi üzerinde bulunan Kent Otel'in kazan dairesinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kazan dairesini saran dumanlar bir anda merdiven boşluğundan yükselerek odalara doldu. Otel görevlilerinin durumu itfaiyeye bildirmesi üzerine, olay yerine gelen Fatih İtfaiyesi, yangına müdahale etti.

Odaları saran duman, otelde kalan ve çoğunluğunu Afgan, Kenya, Libya ve Rus uyruklu turistlerin oluşturduğu yaklaşık 150 kişinin mahsur kalmasına neden oldu. Otel görevlileri oda kapılarını bir bir çalarak uyumakta olan müşterilerini uyandırmaya çalıştı. Yataklarından kalkan turistler odalarının duman içinde olduğunu görünce panik halinde dışarı çıkmaya çalıştı. İtfaiye ekipleri de maskelerini takarak, kurtulmaya çalışan turistlerin yardımına koştu. İtfaiyenin de yardımıyla yaklaşık 150 kişi tahliye edildi. Tahliye sırasında, can havliyle dışarı çıkmaya çalışan turistlerin çoğu giysilerini giymeye bile fırsat bulamadı.

Yangın nedeniyle olay yerine çok sayıda ambulans geldi. Dumandan etkilenen bazı otel müşterileri ambulanslarda tedavi edilirken, 6 kişi de Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan kişilerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Otelde kalan turistlerin çoğu, otelin yangın alarmının çalmamasından şikayetçi olurken, içerde büyük bir paniğin yaşandığını ve alarm yerine otel görevlilerince uyandırıldıklarını söyledi.

Tahliye edilen turistler, kaldırımlara oturarak polisin dağıttığı su ile sakinleşmeye çalıştı. Bazı turistler, kendi kaldıkları otelin yangın sonrası kullanılamaz duruma gelmesi nedeniyle Fatih'te bulunan Akgün Otel'e götürüldü.

Yangınla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious