Emlak sektörü vurgun yedi

Emlak sektörü vurgun yedi.14887
  • Giriş : 29.11.2008 / 17:19:00

Alternatif Turizm ve emlak sektöründe yaptığı farklı çalışmalarla dikkat çeken Kuran Grup Genel Müdürü Fatih Kuran krizi fırsata dönüştürmenin yollarını aramalıyız dedi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emlak sektörü vurgun yedi

Küresel kriz tüm ağırlığıyla bütün sektörleri vururken, krizin en ağır etkileri emlak, tekstil ve otomotiv sektöründe görülüyor. Alternatif Turizm ve emlak sektöründe yaptığı farklı çalışmalarla dikkat çeken Kuran Grup Genel Müdürü Fatih Kuran, “Krizi fırsata dönüştürmenin yollarını aramalıyız” dedi.

Nedim Odabaş'ın haberi

Küresel kriz tüm ağırlığıyla bütün sektörleri vururken, krizin en ağır etkileri emlak, tekstil ve otomotiv sektöründe görülüyor. Alternatif Turizm ve emlak sektöründe yaptığı farklı çalışmalarla dikkat çeken Kuran Grup Genel Müdürü Fatih Kuran, “Krizi fırsata dönüştürmenin yollarını aramalıyız. Emlak sektörü bugün dip yapmış durumdadır. Şu anda konut almanın tam zamanıdır. Gayri menkul her dönemde en cazip yatırım aracı olma özelliğini sürdürür. Sektörün ayakta durmaya çalıştığı bu dönemde, fiyatların dip yaptığı bu süreçte, vatandaşların konut alması için en uygun zaman olduğunu düşünüyorum” dedi.

Sektörün içinde bulunduğu sorunlar ve çıkmaz için Kuran Grup olarak farklı metodlar geliştirdiklerine de dikkat çeken Fatih Kuran, “Doğru müşteri, doğru tercih, doğru proje” bizim ürettiğimiz bir pazarlama stratejisidir. Üretilen her malın, her ürünün veya hizmetin bir müşterisi olduğu açık bir gerçektir. Önemli olan bu ürünü, doğru müşteriyle buluşturabilme sanatıdır. Alıcı ile satıcı arasındaki kontakt doğru verilerle ve doğru konseptlerle ortaya konulursa, her zaman bir aktivite gerçekleşir. Bugün gayri menkul sektörünün sıkıntıda olmasının temel nedenlerinden birisi de, pazarlama yöntemlerinde yaşanan zaaftır. Kabul etmeliyiz ki, bir çok şirket ortaya koydukları çok doğru projeleri, farklı medya mecralarında reklamlar vererek satabileceklerini zannediyorlar. Oysa, bu yöntem bir şekliyle eksik kalan bir yöntemdir. Önemli olan, bu projeleri satın alabilecek nitelikteki müşteriyle buluşturabilmektir. İşte, Kuran Grup, bu formülasyonu gerçekleştirebilen ve bu pazarlama formülüyle sektörde çok önemli işlere imza atan bir firmadır” diye konuştu.

30 Kasım Pazar gününe kadar sürecek CNR'daki Emlak Fuarı'nda pazarlama görevini üstlendikleri Kent Vizyon firmasıyla sektöre dinamizm kazandırmak için çabaladıklarını belirten Kuran, “Emlak işinde alırken kazanmak önemlidir. Alırken çok doğru verilerle satın alırsanız, hem yaşarken rahat edersiniz, hem de daha sonra satmaya kalkıştığınızda emlağınızdan zarar etmezsiniz” dedi.

Fatih Kuran, bugünlerde çok özel pazarlama formülasyonlarını uyguladıkları Beylikdüzü Kent Palas projesini de tanıtarak, “Bizler, sektörün içinde bulunduğu duruma uygun bir biçimde KENT PALAS için farklı konseptte pazarlama teknikleriyle çalışmalar gerçekleştireceğiz. KENT PALAS, bölgede emsallerinin çok altında, bölge ortalamasının çok altında bir fiyat paritesiyle satışa sunulacaktır. Yani, insanlarımız yepyeni bir yaşam alanına, bölge standartlarının altında bir fiyatla sahip olabileceklerdir. Bu fırsat kaçmaz” diye konuştu.

40 yıldır inşaat sektörünün içinde yer aldığını belirten, KENT PALAS projesini ortaya koyan Kent Vizyon İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydemir ise, “Biz sektörden kazandıklarımızı sektöre geri kazandırmak için çabalayan, yatırımın, istihdamın ve katma değerin önemini bilen bir aile şirketiyiz. Ailem, inşaat malzemesi satış alanında, ben ise inşaat sektöründe bilgi, deneyim ve tecrübemizi ortaya koyarak, farklı konseptte çalışmalara imza atıyoruz” dedi. Aslen Ordu'lu olduklarını, Ordu içinde Aydemir İnşaat olarak bir çok projeye imza koyduklarını belirten Aydemir, “Biz, özsermayemizle hareket ediyoruz. Bizim işimiz bu. Her şartta kendi mesleğimize yatırım yapmayı görev biliyoruz. Sektörümüzün kriz içinde olması, bizim bu sektöre yatırım yapmamızı engellemiyor. Tamamen kendi imkanlarımızla ürettiğimiz bu bölgedeki arsayı, insanımıza güzel ve ferah bir yaşam alanı oluşturabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sektörümüzün sıkıntıda olduğu bir gerçektir. Özellikle arsa üretmek, Büyükşehirler için büyük problem. Yanı sıra, inşaat malzemelerindeki fiyat istikrarsızlığı da belimizi büküyor. Biz bu projeye başladığımızda demir 800 lirayken, daha sonra yükselmeye başladı ve 2 milyon liraya kadar çıktı. Bunun yanında, konut kredilerinin de geçtiğimiz döneme göre aşırı yüksek bir noktalara çıkması, konut satışlarının olumsuz şekilde etkilenmesine yol açtı. Çünkü, insanlarımızın zaten bir konut alırken ceplerinde peşin paraları yok” diye konuştu.

Şu anda gayrimenkul almak için en doğru zaman olduğunu belirten Aydemir, şöyle devam etti: “Şu anda konut piyasası dip yapmış durumdadır. Yani alırken kazanacaksınız. Zaten konut alırken, öncelikle doğru yatırım olup olmadığına karar vermelisiniz. İçinize siniyorsa alacaksınız. Konut, bir ailenin yaşam alanıdır. Bu yaşam alanında belki ömür boyu vakit geçireceksiniz. Bir ömür boyu vakit geçireceğiniz bir yaşam alanının, sadece projesiyle değil, çevresiyle, diğer boyutlarıyla da tamamen içinize sinmesi gerekir”

KENT PALAS projesine 2008 Mayıs ayında başladıklarını ve 2009 Kasım ayı gibi projeyi bitirip, kullanıma hazır hale getireceklerini kaydeden Aydemir, “Projemiz gerçekten dört dörtlük bir projedir. Çevresiyle, trafik kolaylığıyla, çevresinde bulunan sosyal projeleriyle her şeyiyle güzeldir. Bu proje içinde 104 daire bulunacaktır. Yanı sıra 3 tip dairemiz olacaktır. Bunlar 1+1, 2+1 ve 3+1 olarak satışa sunulacaktır. Dairelerimizin metrekareleri ise 65, 100 ve 140 olarak planlanmıştır” açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*