Emniyet, Emre Günaydın'ı hastanede yatağa bağladı

Emniyet, Emre Günaydın'ı hastanede yatağa bağladı.11327
  • Giriş : 20.12.2007 / 23:30:00
  • Güncelleme : 20.12.2007 / 23:35:10

Malatya Emniyet Müdürü Kahya: "Emre taşkınlık yaptığı için eli yatağa bağlandı"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Zirve Yayınevi cinayeti ile ilgili emniyeti suçlayan haberleri "saçmalık" olarak nitelendirdi. Kahya'ya göre bu yazılanların nedeni, 31 klasörden oluşan mahkeme dosyanın gerektiği gibi incelenmemesi. Kahya, "Bu klasörleri inceleyen şahıslar içerisinden cımbızla bir kelimeyi çekiyorlar, başını ve sonunu irtibatlandırmadan böyle bir yanlışlık yaptıklarını düşünüyorum." dedi.

Malatya'da 3 misyonerin öldürülmesi olayı ile ilgili her gün ortaya yeni bir takım iddialar atılıyor. Bu iddiaların çoğunluğu da Emniyet Müdürlüğü'nü suçlar nitelikte. Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ise, dört dörtlük bir dosya hazırlandığını ve emniyetin bu konuda herhangi bir eksiğinin bulunmadığı gibi fazlası olduğunu belirtiyor.

Olay sırasında balkondan düşerek yaralanan ve Turgut Özal Tıp Merkezi'nde tedavi altına alınan Emre Günaydın'ın hastane yattığı sırada dövüldüğü yönündeki iddialara cevap Müdür Kahya'dan geldi. Kahya, "Kesinlikle böyle bir şey yok, doğru değil. Emre'yi neden dövelim biz. Neden dövülür insan. Her şey ortada, bütün deliller, suç aletleri ortada. Kesinlikle dövme hadisesi yok. Sadece hastanede taşkınlık yapmıştır. Hemşirelere küfretmiştir. Üzerinde takılı bulanan oksijen maskesi ve serum ve diğer cihazları çıkarmaya çalışmıştır. Bilinçli değilken, şuursuzca. Onu etkisiz hale getirmek için eli yatağa bağlanmıştır. Dövme diye birşey söz konusu değildir" dedi.

Kahya, sanıkların elbiselerinin aynı torbaya konulduğu yönündeki iddialara da bir kez daha cevap verdi. Türkiye'de 81 ilde bulunan Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüklerinde hepsi kurslu ve sertifikalı personelin çalıştığını dile getiren Kahya, "Kurs almayan hiçbir personel orada çalışamaz. Burada yapılan işlem şudur. Emre'nin üzerinden çıkan kıyafetler, kilodundan atletine, pantolonundan ceketine kadar üzerinden ne çıktı ise bir tane torbada toplanmıştır. Abuzer'in üzerinden çıkan yine ayrı bir torbada, herkesin üzerinden çıkan ayrı ayrı torbalarda paketlenmiş ve Ankara'da bulunan kriminal daire başkanlığına gönderilmiştir. Oradan gelen sonuçta da hangi şüphelinin üzerinden hangi maktulün kanının çıktığı tespit edilmiştir." dedi.

Kahya, bütün şüphelilerin kıyafetleri ya da eşyalarının tek torbada toplanmasının milyonda bir ihtimal bile olmadığını kaydetti. Kahya, sanıkların bir gün önce yakalattıkları kuru sıkı tabancanın olay yerinde bulunduğu iddiasının da gerçekle ilgisi bulunmadığını söyledi.

Kahya, şunları anlattı: "Bizim yakaladığımız kuru sıkı tabanca adli emanete teslim edildi. Şahsa vermedik, verilebilirdi de yasal olarak bir engel yok. Ama biz adli emanete teslim ettik, şahıslara geri verme diye birşey söz konusu değil. Bu konuda iki tane müfettişimiz geldi gerekli incelemeleri yapıp gittiler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious