Emniyet, hırsızlara göz açtırmıyor

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, bir gün içerisinde yaptığı operasyonlarla 20 bin YTL değerinde çalıntı mal ele geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, şafak operasyonuyla Kayseri'nin değişik yerlerinde işyeri, otomobil ve evlerden hırsızlık yapanların adreslerine mahkeme kararıyla şok baskınlar düzenledi. 30 ekip ve 130 personelin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda 15 şüpheli şahsın evinde ve 14 ayrı noktalarda arama yapıldı.

Aramalarda 26 adet oto teybi, 18 adet cep telefonu, 11 adet oto hoparlörü, 9 adet özel yapım bıçak, 3 adet oto teybi anfisi, 3 adet demir kesme makası, 2 adet klavye, 2 adet oto krikosu, 1 adet bilgisayar kasası, 1 adet bilgisayar monitörü, 1 adet bilgisayar yazıcısı. 1 adet düz üstü bilgisayar, 1 adet oto aküsü, 1 adet tabanca ve bir adet av tüfeği ele geçirildi.

Operasyonlarda toplam 13 kişi gözaltına alınırken, ayrıca mahkemece aranan 4 kişi ise yakalandı. Yakalanan kişilerden 2'sinin 20'nin üzerinde suç işlediği, diğer kişilerin ise 4 ile 11 suçtan sabıkasının bulunduğu belirlendi. Operasyon sonunda çalınan malları görüntüleyen gazetecilere açıklama yapan Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, Yaşar Sever'e bir saat önce çalınan dizüstü bilgisayarını verdi.

Emniyet Müdürlüğü'ne teşekkür eden Sever, bilgisayarın içinde şirket kayıtlarının bulunduğunu ve bilgisayarının bulunmasına çok sevindiğini bildirdi.

Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, 2005 yılında toplam 4 bin 199 hırsızlık olayı meydana geldiğini belirterek, bu yılın 10 ayında ise toplam 3 bin 408 hırsızlık olayının meydana geldiğini söyledi. Özdemir, "İlimiz, emsali olan diğer illerle kıyaslandığında 2005 ve 2006 yıllarında hırsızlık olaylarının aydınlatılmasında yüzde 26'dan yüzde 37'ye artış gösteren tek ildir. Mala karşı işlenen suçlarda ise başarı oranımız yüzde 15 olup, 55'nci sırada yer almaktayız. Hedefimizi suç artışının daha aşağılara çekmek ve meydana gelen olayların aydınlatılma oranının artmasını sağlamaktır" diye konuştu. Vatandaşların polis ile işbirliği içinde olmasını isteyen Özdemir, vatandaşların şikâyetlerinden asla vazgeçmemesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious