Emniyet 'Dayak' iddialarını yalanladı

Emniyet 'Dayak' iddialarını yalanladı.14775
  • Giriş : 16.12.2008 / 23:52:00
  • Güncelleme : 16.12.2008 / 23:52:56

Sivil polislere kimlik sorduğu ve bunun üzerine dayak yediğini iddia eden vatandaşa İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yalanlama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İstanbul Kartal'da bir benzin istasyonunda resmi polislere araç yıkama sırasını vermek istemediği için kendisine tepki gösteren sivil polislere kimlik soran vatandaş dayak yediğini iddia etmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise yazılı açıklamasında olayın düzmece olduğu 'İddia ve fotoğraf gerçeği yansıtmamaktadır' denilidi.

İşte o yazılı açıklama:

BASIN AÇIKLAMASI

16.12.2008 günü bazı İnternet haber sitelerinde “Polise, CERRAH'ı hatırlattı komalık oldu” başlığı altında yalan haberlere yer verildiği görülmüştür.

14.12.2008 günü saat 13:10 sıralarında Kartal Cevizli Mahallesi Denizer Caddesi üzerinde bir akaryakıt istasyonunda istirahatli oldukları gün araçlarını yıkattıktan sonra kurulayan iki sivil polis memuru, o sırada araçları yıkanmakta olan resmi polis ekibinde görevli memurlara yıkama sırasında arkalarında bulunan kişinin gıyaplarında küfür ve hakaret ettiğini duymaları üzerine, bu kişiyi “Devletin polislerine niçin küfür ediyorsun” şeklinde uyarmış, şahıs hakaret ve küfüre devam ederek sivil memurlara yumruk atarak darp etmiştir.

Bu durumu gören resmi görevlilerimiz şahısları ayırmak için olaya müdahale etmiş, şahıs tarafından cep telefonuyla olay yerine çağrılan iki yakınının da görevli memurlara hakaret ve tehditlere devam ederek mukavemette bulunmaları üzerine göz altına alınmışlardır.

Haberde iddia edildiği gibi olay görüntülerinin silindiği doğru değildir. CD'ye kayıt edilerek tahkikat dosyasına konulmuştur.

Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda şahıslar hakkında görevli memura mukavemet, müessir fiil, hakaret ve tehdit suçlarından işlem yapılmıştır.

İnternet sitesinde polis tarafından darp edildiği iddia edilerek resmi yayınlanan şahsın olayla ilgisi bulunmamaktadır. İddia ve fotoğraf gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.16.12.2008

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*