Emniyet Genel Müdürü'ne Dink brifingi

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Hırant Dink'e suikast düzenlenmesinin ardından gündeme gelen İstanbul ve Trabzon Emniyet Müdürlerinden suikast brifingi aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir Valiliği'nden Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanan Oğuz Kağan Köksal, bir yandan daire başkanlarından brifing alırken, diğer yandan, İstanbul ve Trabzon Emniyet müdürlerini çağırıp brifing aldı. Köksal, Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki 27 daire başkanlığından yaklaşık yarısından son gelişmelerle ilgili bilgi aldı.

Emniyet Genel Müdürü Köksal, son günlerde Ermeni Gazeteci Hırant Dink'in öldürülmesi ile gündeme gelen İstanbul ile Trabzon'un emniyet müdürlerini makamında kabul etti. Köksal'ın iki emniyet müdürüne de aynı gün randevu vermesi dikkat çekti. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile Trabzon Emniyet Müdürü Arif Akkale dün Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ile birer görüşme gerçekleştirdi.

Köksal'ın Trabzon ve İstanbul Emniyet Müdürleri ile yaptığı görüşmede Dink cinayetinin de gündeme geldiği öğrenildi. Köksal'ın özellikle son dönemde gazetelere yansıyan bazı haberlerle emniyet teşkilatının olumsuz etkilendiğine de dikkat çekerek her iki emniyet müdüründen bu durumun önüne geçilmesi amacıyla azami gayret göstermelerini de istediği belirtiliyor.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile Trabzon Emniyet Müdürü Arif Akkale daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü'nde daire başkanları ile Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda da bazı görüşmeler gerçekleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious